Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

BNS

 

Žemės ūkio ir aplinkos ministrai pritaria kuro akcizų didinimui

2024/05/22


Aplinkos ir žemės ūkio ministrai Simonas Gentvilas ir Kęstutis Navickas pritaria Finansų ministerijos siūlymui didinti akcizą kurui.

Tokią iniciatyvą be kitų siūlymų ministerija pateikė ieškant šaltinių papildomai finansuoti krašto apsaugą.

„(Vertinu – BNS) pozityviai. (...) Karas irgi neprognozuojamas tai deja, bet niekas neprognozavo, kad reikės 3 proc. (BVP – BNS) gynybai skirti, tai čia turim nusipirkti tą „Kasko“ draudimą valstybei ir investuoti“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį BNS sakė S. Gentvilas.

„Krašto apsauga yra kaip „Kasko“ automobiliui ar turto draudimas namui ir pagrindiniam turtui, tai niekas neprognozavo, kad kils tokia situacija ir ieško pinigų. Tai čia laikini mokesčiai, kai kurie pateisinami tikrai“, – pridūrė jis.

Pasak K. Navicko, prisidėti prie didesnio gynybos finansavimo turi visi.

„Iki sprendimo priėmimo dar (laukia – BNS) didelė diskusija, bet turim atliepti šiandieną geopolitinę situaciją ir solidarumas, jeigu mes kalbame apie solidarumą, tai jis turi būti visiems sektoriams, neišskirti nei vieno“, – žurnalistams sakė K. Navickas.

Žemės ūkio ministras taip pat pridūrė, jog nebijo, kad dar šių metų sausį dėl kuro akcizo protestavę ūkininkai išreikš pasipiktinimą.

„Jeigu mes protestuosim dabar, ar ginti valstybę, tai aš tikrai nebijau“, – kalbėjo politikas.

Pagal Finansų ministerijos siūlymą, benzino, dyzelino, ūkininkų naudojamo žaliojo dyzelino akcizuose būtų numatyta papildoma 6 centų už litrą gynybos dedamoji. Ministerijos skaičiavimais, taip kasmet būtų galima surinkti apie 126 mln. eurų.

Gynybos finansavimą siekiama padidinti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto, siekiant sparčiau vystyti diviziją Lietuvos kariuomenėje ir priimti Vokietijos brigadą.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis