Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

Žemės ūkio ministrė sulaukė neeilinių viešnių

2014/08/25

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė šiandien sulaukė neeilinių viešnių – pasikalbėti su ja atvyko dvi moksleivės, dalyvaujančios „Moksleiviai – į Vyriausybę“ projekte. Monika Čerkauskaitė iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos ir Ramunė Pagojūtė iš Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos papasakojo ministrei apie savo šiandienos užduotis ir ateities svajones.

Žemės ūkio ministrė pastebėjo, jog žmogaus ateitis priklauso ne tik nuo gerų pažymių ir sukauptų žinių. „Gyvenime svarbiausia mokėti tas sukauptas žinias pritaikyti, gerai orientuotis situacijoje, mokėti bendrauti, elgtis diplomatiškai, turėti ir ginti savo vertybes“, – patirtimi dalijosi ministrė V. Baltraitienė.

Ramunė kilusi iš kaimo, jos tėvai turi šeimos ūkį, laiko 10 karvių, verčiasi pieno gamyba. Monika – miestietė, tačiau patikino, kad žemės ūkis jai labai įdomus. „Jau vien šiandienos susitikimai su ministre ir ministerijos specialistais paliko labai gerą įspūdį. Sužinojome daug naujo, nes kartais žemės ūkį vis dar įsivaizduojame kaip neperspektyvų užsiėmimą. Šiandien žemės ūkis – modernus verslas, todėl ir  smalsu jį pažinti iš arčiau“, – kalbėjo Ramunė.

Moksleivės visą savaitę viešės Žemės ūkio ministerijoje ir jos administravimo sričiai priklausančiose institucijose, aplankys Aleksandro Stulginskio universitetą, Žemės ūkio rūmus.

Iš viso šiame projekte dalyvauja trisdešimt moksleivių, kurie šiandien pradėjo savaitę truksiančią praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.
2023/01/31

Netikėkite, jei sakys, kad kaulavaisių genėti nereikia

 Ankstyvas pavasaris sodininkams – darbymetis. Norint gražių vaismedžių ir kokybiško derliaus, būtina apžiūrėti sodą, nes tikrai dar bus nerei­kalingų šakų. Ar genite kaulavaisius: vyšnias, trešnes, slyva...