Neatsisako ir protesto akcijų

Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) atstovai dar kartą patvirtino, kad nemato galimybės, jog žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas galėtų dirbti toliau, ir paragino jį trauktis iš pareigų. Tai jie patvirtino vakar surengtoje spaudos konferencijoje.

LŽŪT pirmininkas Jonas Vilionis teigė, jog nepasitikėjimą išreiškė visos dešimt tarybai priklausančių asociacijų, todėl ministras turi atsistatydinti, nes nesprendžia problemų žemės ūkio sektoriuje, trūksta jo lyderystės, pasigendama dialogo tarp žemdirbių atstovo ir ministro.

„Ne vien nuo ministro noro priklausys, kas toliau vadovaus Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), priklausys ir nuo Vyriausybės, premjerės

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Jonas Vilionis

pozicijos. Dedame pastangas, kad galėtume susitikti su prezidentu, nes mes nematome galimybės, kad K. Navickas galėtų dirbti toliau“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J. Vilionis. Anot jo, ŽŪM neturi jokios žemės ūkio strategijos, be to, dėl žaliojo kurso auga reikalavimai žemdirbiams, o ministras esą jais nesirūpina. „Jis tik pasirūpino, kad būtų pelkių atnaujinimui 16 mln. Eur, o mes buvom išdėstę reikalavimus ir išmaniosioms technologijoms, ir pienovežiams, bet nieko negavome ir su mumis nebuvo tartasi“, – tikino J. Vilionis. Jis taip pat kalbėjo, kad žemdirbiai pastaruoju metu susiduria su įvairiais iššūkiais – krenta grūdų derlius, mažėja pieno gamyba, kritinė situacija kiaulienos sektoriuje, tačiau šie klausimai esą nesprendžiami.

LŽŪT atstovai teigė, kad nesikeičiant ministro požiūriui į žemdirbius, jie bus priversti imtis protesto akcijų prieš ministro K. Navicko vykdomą „žemės ūkio politiką“.

2021-10-23

ŪP informacija ir nuotrauka

Jonas Vilionis, Kęstutis Navickas, Lietuvos žemės ūkio taryba