Santūri pastelinių spalvų prabanga (2 dalis)

Pastelinės žemės spalvos lietuvėms tarsi antra oda: švelni kūno, kaulo, pudros, kreminė, tiršto rūko ar nublukusi žalia – visos jos puikiai tinka blyškiam mūsų gymiui. Be to, ši šviesių spalvų gama labai stilinga, niekada neišeina iš mados, nes… dera bet kur ir bet kokia proga!

Pateikiame 36/38 ir 40/42 dydžio (jo duomenys skliaustuose) nertinio aprašymą. Reikės medvilninių su merinosų vilna verpalų: po 200 g pilkai melsvos ir šviesiai pilkos, 300 g rausvai pilkos spalvos. Nerkite vąšeliu Nr. 4 ar 4,5. Iškarpos – brėžinyje.
Pagrindinis raštas pateikiamas schemoje. Nerdamos kartokite raštą nuo 4 iki 9 eilės.
Nėrinio tankumas: 14 stulpelių ir 8,5 eilės = 10 x 10 cm.

Nugara
Pilkais siūlais išnerkite 65 (71) kilpelių pynutę ir 3 cm nerkite žemais stulpeliais, paskui – pagrindiniu raštu, spalvas keiskite pagal schemą. Išnėrusios 40 cm pažastims iš abiejų pusių palikite neišnertas po 6 kilpeles. Toliau nerkite tiesiai, kol detalė bus 58 cm aukščio.

Priekis
Jį nerkite kaip nugarą, tik su gilesne kaklo iškirpte. Ją pradėkite formuoti 51 cm aukštyje: palikite 16 neišnertų kilpelių pačiame centre ir toliau iš abiejų šių akių pusių kiekvienoje eilėje neišnerkite 2 kartus po 4 kilpeles.

Rankovė
Pilkais siūlais išnerkite 33 kilpelių pynutę ir 3 cm nerkite žemais stulpeliais, paskui – pagrindiniu raštu. Detalei išplatinti 8 kartus kas 4 eilė ir 2 kartus kiekvienoje eilėje iš abiejų pusių išnerkite po papildomą stulpelį. Baikite nerti 51,5 cm aukštyje.

Apdaila

Susiūkite pečius, įsiūkite rankoves, susiūkite rankovių ir nertinio šonus. Kaklo iškirptę papuoškite 3 cm pločio žemų stulpelių juostele.

brezinys2

seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.