Šukuosenų parade – retro dvelksmas

Pasitrumpinti plaukus – tolygu pasirašyti nuosprendį: kol jie neataugs, šukuosena visą laiką bus ta pati. Kaunietės kirpėjos stilistės Jolita Zujienė ir Kristina Gorodeckienė sukūrė žavią šukuosenų kolekciją „Shine“, kuri sugriauna visus trumpų plaukų stereotipus.

Būdas pasikeisti
„Šią kolekciją kūrėme turėdamos kelis tikslus: reabilituoti trumpus plaukus, supažindinti su mados tendencijomis ir kartu paraginti labai praktiškas ir konservatyvias lietuvaites, nedrįstančias pakeisti dar jaunystėje pasirinkto kirpimo stiliaus, šukavimo būdo, nepratusias laiko gaišti prie veidrodžio, nebijoti eksperimentuoti“, – sako Kristina Gorodeckienė.
Jos manymu, įvaizdžio pokyčiams pavasaris – tinkamiausias laikas, ore tiesiog sklando gaivi, romantiška nuotaika, moterys išsiskleidžia kaip gėlės parodydamos savo privalumus. O nauja šukuosena – ne tik būdas pasikeisti, atsinaujinti. Naujas įvaizdis dažnai sutampa su emociniu, dvasiniu atgimimu.
Kalbėdamos apie savo kolekciją stilistės pabrėžia, kad šukuosena, drabužiai, makiažas turi derėti, būti to paties stiliaus, tik tada moters įvaizdis bus tobulas. Todėl neatsitiktinai visoms manekenėms vizažistė Inga Zažeckaitė sukūrė vakarinį, klubinį makiažą, parinkti atitinkami drabužiai, priderinti šiuolaikiniai aksesuarai.
Brandesnio amžiaus moterys atsidus: „Ir vėl viskas tik jaunoms!“ „Šukuosenos sukurtos jaunimui, bet tinka įvairaus amžiaus moterims“, – šypsosi Jolita ir Kristina.
Jos įsitikinusios, kad viską lemia charakteris, temperamentas, aprangos stilius ir gebėjimas sukurti bendrą įvaizdį. Svarbu ir išmonė: šukuosenų idėjas, atskiras jų detales galima išmoningai pritaikyti norint praskaid­rinti kasdienybę.

Svarbiausios tendencijos
Didelė apimtis. Dabar madingos viršugalvį paryškinančios didelės apimties šukuosenos. Tai gali būti įvairiai sušukuoti purūs plaukai, perpynimai, kuodai, kokiais moterys puošėsi 1950–1960 metais.
Trumpų plaukų tūrį galima padidinti skirtingomis šukavimo technikomis. Ypač madinga plaukus gofruoti specialiu prietaisu. Šį būdą kirpėjos rekomenduoja plonus, nelabai vešlius plaukus turinčioms moterims: sugofruoti plaukai pasipučia, tampa kur kas paklusnesni, jų apimtis gerokai padidėja, tad nesunku suformuoti bet kokią šukuoseną.
„Vešlesnius plaukus galite pasukti – išeis garbanos, o jei plonas plaukų gijas suksite ant segtuko kuodui sutvirtinti, garbanos primins gyvačiukes, – sako K. Gorodeckienė, o jos kolegė J. Zujienė priduria: – šukuosena bus puresnė ir didesnės apimties, jei ją formuosite iš tarsi virve susuktų plaukų sruogų. Vis dar madingos kasos, tiesa, jau ne kaip šukuosena, o kaip šukavimo technika: supinti plaukai yra įvairiai išpešiojami, kaselės pinamos tarpusavyje ir su laisvais, garbanotais, gofruotais plaukais – pynę sunku net atpažinti.“
Keli atspalviai. Plaukų apimtį vizualiai padidina ir dažymo būdas. Idealiai tinka ligi šiol madingas ombrė, kuris šį sezoną ne toks kontrastingas. Dažniausiai dažoma trimis atspalviais, kurie švelniai susilieja vienas į kitą – šukuosena ne tik įgauna apimties, bet ir tampa gyvesnė, žaismingesnė, išryškėja atskiros detalės.
Vintažiniai aksesuarai. Progines šukuosenas madinga pagražinti įvairiais aksesuarais. Pastaruoju metu ypač populiarios tiaros ir diademos. Tiesa, moterys, išdrįsusios pasipuošti prabangia, spindinčia tiara, turėtų ypač atidžiai rinktis drabužius.
Deimantinis blizgesys. Supažindinant su dar viena šio sezono tendencija tapo aišku, kodėl kirpėjos stilistės savo kolekciją pavadino „Shine“ („Spindesys“). Pasirodo, pavadinimas atskleidžia ne tik šukuosenų paskirtį – akivaizdu, kad jos tinka ne kasdienai, o ypatingai progai – į restoraną, klubą, kai moteris iš tiesų turi spindėti, bet ir parodo šio sezono kryptį: plaukai bet kuriuo paros metu turi būti žvilgūs, prabangiai spindėti.
„Jie turi būti sveiki, švarūs, rūpestingai prižiūrėti ir blizgėti. Madingos spindesį plaukams suteikiančios priemonės, pavyzdžiui, plaukų lakas su deimantinėmis dulkėmis“, – pastebi Jolita.

Moters Pasaulis-Print-Aelita.Jonaitiene-002 Moters Pasaulis-Print-Aelita.Jonaitiene-017

Eglė Leonovienė

Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.