„Ūkininko patarėjo“ tiesa stipresnė už gariūniškas intrigas

Kauno apygardos teismas atmetė asociacijos „Baltijos ūkis ir verslas“ apeliacinį skundą prieš „Ūkininko patarėją“ ir paliko nepakeistą laikraščio redakcijai palankų Kauno apylinkės teismo sprendimą.

„Baltijos ūkio ir verslo“ vadovė Roberta Trimokaitė-Vaičiulienė su savo advokatų pulku bandė įtikinti teismus, kad 2015 m. sausio 15 d. „Ūkininko patarėjuje“ išspausdintas straipsnis „Ne tau, Martynai, mėlynas dangus!“ (paantraštė „Europos Komisijos skiriamus milijonus lietuviškiems vaisiams ir daržovėms populiarinti susižeria „Gariūnų mergaitės“), padaugintas 17 500 egzempliorių tiražu ir įkeltas į laikraščio internetinę svetainę, neva apjuodino R. Trimokaitės dalykinę reputaciją, kurią „Baltijos ūkis ir verslas“ įvertino trimis tūkstančiais eurų.
Tačiau teisėjai nusprendė, kad „Baltijos ūkis ir verslas“ bandė užgniaužti „Ūkininko patarėjo“ žurnalistinį tyrimą. Anot bylą nagrinėjusių patyrusių teisės profesionalų, leidinys, skrupulingai laikydamasis žurnalistinės etikos, remdamasis faktais, objektyviai išnagrinėjo labai svarbią visuomenei temą – ar skaidriai išleidžiami Lietuvos pažangai skirti dideli Europos Sąjungos pinigai. Nieko nepešusi teismuose skandalingoji asociacija turės atlyginti „Ūkininko patarėjui“ gynybos išlaidas ir sumokėti valstybei už bylinėjimąsi.

„ŪP“ informacija