Ukrainos krizės akivaizdoje Lietuva susitelkusi ir pasirengusi padėti

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį surengė ministrų pasitarimą, kuriame buvo aptarti galimi iššūkiai Lietuvos saugumui Rusijos ginkluotųjų pajėgų invazijos į Ukrainą akivaizdoje, Lietuvos  strategiškai svarbių objektų apsaugos būklė.

Išvakarėse Lietuvos iniciatyva buvo sušauktas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl Rusijos veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių tarptautines teisės normas, pasiektus susitarimus ir keliančių grėsmę viso regiono saugumui.

„Nepaskelbtas karas prieš suverenią šalį griauna Europos saugumo sistemą. Didėjant įtampai Ukrainoje turime pasitikrinti savo tarnybų parengtį, gebėjimus operatyviai atlikti jiems patikėtas pareigas“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovo teigimu, labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė veiktų kartu ir rastų būdų, kaip priversti Rusiją paisyti tarptautinės teisės normų, nutraukti karinę operaciją.

„Lietuva remia Ukrainą politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis, yra pasiruošusi teikti humanitarinę ir techninę pagalbą, – pabrėžia premjeras A. Butkevičius. – Artimiausiu metu pirmoji Vyriausybės ir visuomeninių organizacijų surinktos paramos siunta specialiuoju reisu bus nugabenta į Kijevą.“

Ministras Pirmininkas dėkoja visuomenininkams, aktyviems piliečiams, inicijavusiems paramos kampaniją savo valstybės nepriklausomybę  ginantiems Ukrainos žmonėms.

Vyriausybės kanceliarija
Komunikacijos departamentas