Vilnijos artojai rungėsi Medininkuose (nuotraukų galerija)

Pietryčių Lietuvos žemdirbiai liepos mėnesio atvangą nuo skubių darbų puikiai išnaudojo rimtam reikalui – buvo rungiamasi artojų varžytuvėse. Nors tokias varžybas nerengia Varėnos rajono ir Druskininkų savivaldybės ūkininkai, o lazdijiškiai pirmąją vagą verčia arkliniais plūgais, jau jėgas išbandė Elektrėnų krašto, Trakų ir Šalčininkų rajonų geriausieji artojai. Penktadienį regiono artojų varžybų maratoną užbaigė Vilniaus rajono žemdirbiai.

Vilniaus rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lucijana Binkevič pasidžiaugė varžybų vietos pasirinkimu.
– Jau dešimtą kartą rengiamoms artojų varžyboms pasirinkome Medininkų seniūniją. Šioje aukščiausioje šalies vietovėje puoselėjamos žemdirbiškos tradicijos, – sakė L. Binkevič. – Savo lauką arimui skyrė jaunas ūkininkas Romuald Rakalovič.
Vienuolika artojų kelias valandas pagal įprastą tvarką „raikė“ dirvoną. Šį kartą būta ir intrigos, nes vienas artojas buvo iš kaimyninės Lenkijos. Michal Karvovski darbuojasi Medininkuose įsikūrusioje žemės ūkio technika prekiaujančioje įstaigoje, tad bandymas arti lietuvišką žemę jam buvo malonus iššūkis. Artojų varžybų teisėjai Eugenijus Lukoševičius iš Šalčininkų, Vilniaus rajono žemės ūkio konsultavimo tarnybos poskyrio vadovė Teresa Gedvilienė, Sužionių seniūnas Tadeuš Alencevič ir inžinie-
rius-mechanikas Stanislav Palkevič, objektyviai įvertinę arimo kokybę, paskelbė rezultatus. Pirmąją vietą šįmet laimėjo artojas Jan Butkevič iš Mickūnų seniūnijos, antras buvo praėjusių metų nugalėtojas Edvard Novicki iš Marijampolio seniūnijos, trečią vietą užėmė Česlav Avdej iš Mickūnų seniūnijos.

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotraukos

g

Vilniaus rajono artojų varžybų nugalėtojai ir dalyviai po apdovanojimo.

f

Michal Karvovski iš Lenkijos pirmą kartą dalyvavo lietuviškose artojų varžybose.

e

Ūkininkas iš Medininkų Romuald Rakalovič ir lauką varžyboms skyrė, ir pats arė.

d

Paskutinės vagos Medininkuose užbaigė Pietryčių Lietuvos rajonų artojų varžytuvių maratoną.

c

Puikia nuotaika varžybų teisėjai Eugenijus Lukoševičius iš Šalčininkų, Vilniaus rajono žemės ūkio konsultavimo tarnybos poskyrio vadovė Teresa Gedvilienė, Sužionių seniūnas Tadeuš Alencevič ir inžinierius-mechanikas Stanislav Palkevič vertino arimo kokybę.