Dar kartą apie šliužus: cheminės apsaugos priemonės ir netgi alus

Daugelis ūkininkų ir sodininkų skundžiasi, kad šią vasarą laukuose, gėlynuose ir daržuose – sraigių ir šliužų antplūdis. Šie kenkėjai niokoja daugelį kultūrinių augalų.

Kova su šiais kenkėjais gali būti itin sunki, todėl pastaruoju metu Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos gauna daug užklausų, kaip juos sunaikinti.  „Šiais  metais labai padaugėjo augintojų ir sodininkų mėgėjų, kurie nerimauja dėl šliužų gausos ir nori konsultacijų, – pripažino VAT direktorius Sergejus Fedotovas. – Primename, kad Lietuvoje registruoti penki augalų apsaugos produktai, skirti profesionalams naudoti, kurie nori apsaugoti uogynus, daržoves, braškes, dekoratyvinius augalus, javus, žirnius, pupas, rapsus, cukrinius ir pašarinius runkelius  nuo šliužų ir sraigių. Tai Sluxx, Gusto, Lima Oro, Meridian, Ironmax Pro. Du iš šių registruotų augalų apsaugos produktų – Sluxx ir Ironmax Pro – yra mažos rizikos augalų apsaugos produktai, juos galima naudoti ir ekologiniuose ūkiuose.“

Sodininkams ir daržininkams mėgėjams yra registruoti trys produktai – Ferramol, Gusto ir Lima Oro. Jie skirti uogynų, daržovių, auginamų lauke ir šiltnamiuose, bulvių, braškių apsaugai nuo šliužų ir sraigių.

Kenkėjams naikinti gali būti naudojamas ir alus. Europos Sąjungoje šis produktas patvirtintas kaip moliuskocidas, skirtas apsaugoti augalus nuo  šliužų.  Neskiestas alus supilamas į pridengtus indus. Priklausomai nuo išplitusių šliužų kiekio, indai gali būti išdėliojami iki vieno indo viename kvadratiniame metre. Suvilioti kvapo kenkėjai patenka į spąstus. Taigi vengiantiems savo sklypuose naudoti cheminius preparatus taip pat galima rasti išeitį.

Pasirinkusiems įprastus augalų apsaugos produktus VAT dar kartą primena, kad visi jie turi būti naudojami laikantis etiketėse nustatytų reikalavimų.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija