Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Teismo nuosprendis: už neteisėtą žmonių gabenimą – 14 tūkst. eurų bauda ir automobilio konfiskavimas

2023/06/10


Nelegaliai užsidirbti norėjęs užsienietis A. T. per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje ir reikiamų vizų neturinčius keturis Sirijos Arabų Respublikos piliečius. Lenkijoje gyvenančiam Ukrainos piliečiui Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų baudžiamuoju įsakymu skirta 14 tūkst. eurų bauda ir konfiskuotas automobilis.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, kad kaltinamojo A. T. kaltė visiškai įrodyta. Užsienietis visiškai pripažino savo kaltę.

Vyras 2023 m. gegužės 25 d. automobiliu „Škoda Oktavia“ neteisėtai iš Latvijos Respublikos per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje ir reikiamų vizų neturinčius Sirijos Arabų Respublikos piliečius. Pastariesiems š. m. gegužės 20 d. Latvijoje išduoti prieglobsčio prašytojo asmens dokumentai. Gegužės 25-ąją jie buvo sulaikyti Radviliškio rajone.

Kaltinamasis per ikiteisminį tyrimą pasakojo, kad iš pažįstamo sužinojo, kad galima užsidirbti pervežant nelegalius asmenis – po 300 eurų už vieną. Pažįstamas jam į telefoną atsiuntė grupės nuorodą ir jis susirašinėjo su vienu asmeniu, kuriam parašė, kad nori užsidirbti. Vėliau buvo pranešta, kad yra darbas – reikia paimti žmones iš Latvijos ir nuvežti iki Vokietijos sienos. Už kurą žadėjo sumokėti 300 dolerių ir už kiekvieną vežamą asmenį – po 300 dolerių. Atlikus darbą pinigus žadėjo pervesti į sąskaitą.

Per ikiteisminį tyrimą buvo apklausti keturi automobiliu važiavę asmenys. Vienas liudytojų nurodė, kad gyveno Irake, kur paprašęs vieno pažįstamo, kad šis padėtų išvykti į Vokietiją. Už paslaugą nuvykus į Vokietiją 4 000 dolerių turėjo sumokėti jo šeima. Irake jam išdavė vizą skrydžiui į Rusiją, kaip sportininkui. 2023 m. kovo mėn. jis atskrido į Rusiją, iš ten automobiliu pateko į Baltarusiją, kur bute laukė, kol per Latviją vyks į Vokietiją. Gegužę juos nuvežė prie Baltarusijos – Latvijos sienos ir sakė eiti pėsčiomis, tačiau juos sulaikė ir grąžino atgal. Kitą dieną pavyko kirsti sieną, automobiliu pravažiavo Latviją, bet Lietuvoje sulaikė, apklausė ir grąžino į Latviją, į Užsieniečių pabėgėlių centrą. Vėliau, gegužės 25-ąją buvo suorganizuota dar viena kelionė į Vokietiją.

Teismas pripažino, kad kaltinamajam inkriminuota nusikalstama veika yra įrodyta ir kvalifikuota teisingai; kaltinamasis neprieštaravo proceso užbaigimui teismo baudžiamuoju įsakymu, su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu sutiko. Kaltinamajam paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Kaltinamajam išaiškinta, kad nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 d. nuo šio dokumento gavimo dienos, jis turi teisę pateikti prašymą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Šia teise nepasinaudojus, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra vykdomas. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

 

Šiaulių apylinkės teismo informacija

123rf nuotr.

Dalintis