Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +32,3 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

„Makaronų tiltai 2024“ finale pagerintas pernykštis rekordas

2024/05/20


Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) susirungė daugiau kaip 20 makaronų tiltų – Statybos fakulteto surengtame kasmetiniame čempionato „Makaronų tiltai 2024“ finale siekta pagerinti Lietuvos čempionato rekordą – 567,2 kg.

„Šiemet Makaronų tiltų čempionatas vyko jau 11-ajį kartą. Į jį susirinko net 22 komandos: 16 komandų iš 9 Lietuvos mokyklų ir 6 komandos iš Lietuvos universitetų bei kolegijų. Atrankos turnyruose dalyvavo daugiau nei 1000 moksleivių. Džiugu, jog moksleivių susidomėjimas statybos inžinerija didėja, ir moksleiviai nori sieti savo ateitį su ja“, – sako doc. dr. R. Šalna.

Pagal konkurso taisykles, visi tiltai turėjo būti pastatyti iš makaronų bei klijų, perdengti 1 m tarpatramį ir neviršyti 1 kg svorio, tad komandoms teko gerokai pasistengti ir paieškoti kuo geresnių inžinerinių sprendimų. Čempionatą laimi ta komanda, kurios pastatytas tiltas atlaiko didžiausią apkrovą.

Jau ketvirtus metus iš eilės konkurse dalyvavusios komandos „Vievio tiltai“ kūrinys laimėjo – atlaikė net 299 kg svorį. Tai yra 24 kg daugiau nei praėjusiais metais. Vievio gimnazijos moksleiviai pasakojo, jog šiemet pasitelkė ankstesnių tiltų formulę, tačiau panašią konstrukciją dar šiek tiek patobulino.

makaronu tiltai

„Šiais metais mėginome statyti aukštesnį tiltą, tikėdamiesi, jog tai padės pagerinti rekordą. Panaudojome tokius pačius klijus, kaip ir pernai. Konstruojant svarbu išnaudoti kiekvieną gramą – šiais metais mūsų tiltas svėrė 991 gramą“, – pasakojo komanda.

makaronu tiltai 2024

Antrąją vietą laimėjo Vilniaus universiteto (VU) komanda „Niutonistai“. Jų makaronų tiltas atlaikė 180,3 kg. Trečiąją vietą užėmė jungtinė merginų komanda iš Rokiškio bei Biržų mokyklų – „Tūbelio vilkės“, kurių tiltas atlaikė 146,1 kg apkrovą. Abi šios komandos debiutavo pirmą kartą. Be to, šių metų konkurse dalyvavo itin daug merginų komandų, kas rodo augantį jų susidomėjimą inžineriniais mokslais bei griūvančius stereotipus, neva tikslieji mokslai – tik vyrams. Statistika rodo, kad merginų inžinerijos studijų programose skaičius nuosekliai auga, pasaulinę tendenciją liudija ir VILNIUS TECH statistika – inžinerijos studijas pernai pasirinko 135 moterys ir 494 vyrai.

 

Partnerio informacija

Viršelyje: Makaronų tiltų čempionato dalyviai

Dalintis