Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Botulizmas dramatiškai smogė pienininkystės ūkiui

2023/02/20


Tai įvykis, sukrėtęs Džersio salos pieno gamintojus. Pernai prieš Kalėdas vos per kelias dienas krito per šimtą vieno ūkininko melžiamų karvių. Priežastis paaiškėjo visai neseniai, tyrimus atlikus Jungtinės Karalystės (JK) laboratorijoje.

Įvykis sukrėtė ne tik mišraus ūkio („Woodlands Farm“) šeimininkus, bet ir visą Džersio salą. Vos per kelias dienas ūkyje susirgo ir krito daugiau nei šimtas produktyviausių džersių veislės karvių. Jaunus gyvulius, telyčias pavyko išgydyti.

Priežastis nebuvo aiški, bet įtarta, kad kalti pašarai. Nugaišę galvijai buvo utilizuoti, atsargumo sumetimais taip pat ir visas saloje surinktas pienas – 33 000 litrų, apie tai rašė ruraljersey.co.uk ir kita tenykštė spauda.

Tai buvo  didžiausias smūgis Džersio pienininkystės sektoriui per 40 pastarųjų metų. Pasak „Jersey Evening Post“, ūkininkas prarado daugiau nei tris ketvirtadalius visos pieninių galvijų bandos. Didelis nuostolis ir visai salai – iki inicidento saloje buvo laikoma iš viso apie 2 250 melžiamų karvių.

Kitų ūkių karvės nesusirgo. Vyriausiasis salos veterinaras patvirtino, kad galvijus „greičiausiai“ pražudė botulizmas.  Ištyrus pašarus, juose botulino toksino nebuvo rasta. Tačiau JK laboratorijoje iš nusiųstų mėginių buvo išskirtos toksinus gaminančios bakterijos.

Praėjusią savaitę oficialiai pranešta, kad tyrimų rezultatai patvirtino, jog karves pražudė botulizmas. „Botulizmas buvo mūsų pagrindinė versija. Jam būdingas progresuojantis raumenų silpnumas. Galvijai yra labai jautrūs toksinui, ir daugeliu atvejų jis yra mirtinas“, – pranešime cituojama Džersio vyriausioji veterinarijos pareigūnė Susana Ramos.

 

ŪP informacija

Dalintis