Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Joniškis antrą kartą pasirinko generolą

2023/03/06


Šiauliai ("Skrastas"). Kovo 5-ąją įvykusiuose savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiuose rinkimuose Joniškio rajono gyventojai antrą kartą iš eilės vadovo vairą patikėjo generolui, Liberalų sąjūdžio partijos atstovui Vitalijui Gailiui. Tiesa, šįkart jo populiarumas, lyginant su 2019 metais, krito daugiau nei dešimt procentų. Joniškio rajono savivaldybės taryba taip pat mažai keisis, daugiausia mandatų turės praėjusią kadenciją koalicijoje kartu dirbę liberalai ir socialdemokratai.

Laimėjo per pirmą turą

2019 metais Liberalų sąjūdžio kandidatą Vitalijų Gailių palaikė net 63,55 procentai rajono rinkėjų, tačiau šįsyk surinktų 51,94 procentų balsų nuo galiojančių biuletenių pakako, kad jis antrai kadencijai taptų meru iškart po pirmojo turo. Didžiausią pasitikėjimą V. Gailius pelnė Blauzdžiūnų rinkiminėje apylinkėje – net 83,33 procentai, o mažiausiai Žagarės rinkimų apylinkėje – 23,64 procentai.

Joniškio rajone iš viso dėl mero pozicijos rungėsi keturi kandidatai. Artimiausia nugalėtojo konkurentė socialdemokratė, dabartinė vicemerė Vaida Aleknavičienė gavo 29,17 procentų rinkėjų pasitikėjimą nuo galiojančių biuletenių (daugiausia balsų Bučiūnų rinkiminėje apylinkėje – 43,84 procentai, mažiausia Mekiuose – 1,64 procentai). Trečia su 15,33 procentais balsų liko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Nijolė Valuckienė, vienintelė metusi iššūkį dabartiniam merui Vitalijui Gailiui Joniškyje vykusiuose iniciatyvos „Žinau, ką renku“ kandidatų į merus debatuose. Kitos dvi kandidatės juose nedalyvavo. O į Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuotą rinkimų agitacijos laidą, filmuotą Šiauliuose, iš viso iš Joniškio rajono atvyko tik Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į merus ir dar viena šios partijos atstovė.

Mažiausiai rinkėjų palaikymo šiuose rinkimuose į merus Joniškio rajone sulaukė Tėvynės Sąjungos/Lietuvos krikščionių demokratų partijos deleguota kandidatė Vilija Bartašienė – 3,56 procentai nuo galiojančių biuletenių.

Taryboje permainų irgi mažai

Rajono tarybos partijų rikiuotėje rimtų permainų greičiausiai nebus. Liberalų sąjūdis, kaip ir praėjusią kadenciją, turės tiek pat – 10 mandatų. Meru išrinkus V. Gailių, liberalų sąrašas pasislenka ir tarp šios partijos Tarybos narių atsiduria naujas veidas – Jurdaičių socialinės globos namų direktorė Adelė Pociuvienė.

Socialdemokratai 2019 metais gavo 6 mandatus, o šįkart jų skaičių padidino iki 8. Nauji veidai – Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorė Juventa Jurgelienė, ūkininkas, Joniškio žemės ūkio mokyklos profesijos mokytojas Manfredas Rudis, Linkuvos pieno ūkio vadovas Vilius Adomaitis.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, turėjusi 4 mandatus, dabar turės 5. Į Tarybą po pertraukos sugrįš joje jau ankstesnėje kadencijoje dirbęs ūkininkas Benjaminas Rimdžius, o naujas veidas – buvęs Lietuvos muitinės pamainos viršininkas, pensininkas Antanas Karnišauskas.

Tėvynės sąjunga/Lietuvos krikščionys demokratai, 2019 metais iškovoję du mandatus, šįkart turės tenkintis tik vienu, taip pat vieną mandatą turės Darbo partija. Praėjusioje kadencijoje vieną mandatą dar turėjo Lietuvos laisvės sąjūdis (liberalai), kurio atstovas šįkart kandidatavo su Laisvės partija. Ši partija negavo nė vieno mandato.

 

Loreta RIPSKYTĖ/ Skrastas

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...