Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Kielcuose ministrui prireikė apsaugos nuo įniršusių ūkininkų

2023/03/18


Šiomis dienomis Lenkijoje, Kielcuose, šurmuliuoja specializuota žemės ūkio paroda „Agrotech“. Vakar, jos atidarymo dieną, asociacijos „Oszukana wieś“ („Apgautas kaimas“) ūkininkai surengė protesto akciją.

Tarptautinė „Agrotech“ mugė yra didžiausia Lenkijoje žemės ūkio technologijų paroda. Šiemet ji užima daugiau nei 63 tūkst. kv. m plotą. Daugiau nei 400 įmonių iš 15 šalių pristato sezono naujienas: nuo trąšų, augalų apsaugos produktų iki žemės ūkio mašinų. Yra ne tik nacionalinių, bet pasaulinių premjerų. Viena jų – naujojo „Landini“ traktoriaus modelio pristatymas. Tai bus pirmasis šios markės traktorius, kurio galia viršija 300 AG. Specializuotos parodos dienomis taip pat vyksta konferencijos, seminarai, susitikimai.

Renginį vakar atidarė jo globėjas – Ministro Pirmininko pavaduotojas, žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henrykas Kowalczykas. Taip pat jis įteikė savo vardo taurę parodos nugalėtojui žemės ūkio technikos gamintojui (JAR-MET), pagerbė jaunųjų žemės ūkio gamintojų olimpiados nugalėtojus.

Henrykas Kowalczykas "Agrotech" parodoje
Ministro Pirmininko pavaduotojas Henrykas Kowalczykas ekskursijos po mugę metu, jau po incidento.

Tikimasi, kad ši paroda sumuš lankomumo rekordą.

Tačiau pirmąją parodos dieną neišvengta incidentų. Atvykusį ministrą prie parodų centro „Targi Kielce“ pasitiko geltonomis liemenėmis vilkintys ūkininkai, apie 300–400 žmonių būrys, iš asociacijos „Apgautas kaimas“.

Jie blokavo įėjimą, o vėliau iš paskos sekiojo per parodų sales. Pasak Farmer, Kielcai „Apgautam kaimui“ tapo dar viena protesto arena.

Ūkininkai švilpė ir šūkavo, taip pat vartojo necenzūrinius žodžius. Buvo susistumdymų. Galiausiai įsikišo policija bei apsaugininkai, padėjo H. Kowalczykui ir jo pavaduotojui evakuotis.

Tygodnik Poradnik Rolnicy (TPR) primena, kad ūkininkų nepasitenkinimo priežastis yra Lenkijos grūdų rinką destabilizuojantis, supirkimo kainas smukdantis importas iš Ukrainos. Ūkininkai tvirtina, kad niekas nepasikeitė nepaisant Žemės ūkio kaimo plėtros ministerijos pareiškimų apie įvairias numatytas priemones. Žmonės yra susirūpinę, kad kviečiai liks aruoduose iki naujojo derliaus; netrukus reikės pirkti trąšas ir kurą – o nėra už ką. „Idėja buvo padėti Ukrainai, bet nesunaikinti Lenkijos žemės ūkio – pabrėžia ūkininkas“, – vieną iš protesto dalyvių cituoja TPR.

 

ŪP portalo informacija

Parodos organizatoriaus „Targi Kielce“ nuotraukos

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...