Ir toliau rinkoje išlieka maža elektros kaina

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vasario 23-kovo 1 dienomis buvo 37,78 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 10,94 lito ct/kWh), 4 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę. Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 78 proc. šalyje suvartotos elektros.

„Ryškus praėjusio pirmadienio kainos mažėjimas dėl šventinėmis dienomis Rusijoje netaikomo tinklų galios mokesčio ir dėl to padidėjusio importo iš Rusijos tik prisidėjo prie mažos vidutinės elektros kainos rinkoje. Elektros pasiūlą ir nedidelę kainą ir kitomis savaitės dienomis palaikė trečdaliu išaugęs elektros iš Suomijos importas. Beveik visą vasario mėnesį buvusi išjunta praėjusią savaitę elektros gamybą atnaujino Olkiluoto 2 atominė elektrinė“, – sakė Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.

Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 23-kovo 1 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 53 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 30 proc.

Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).