LITGAS padės užtikrinti alternatyvų gamtinių dujų tiekimą „Eesti Energia“

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, priklausanti energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, nuo kovo pradės tiekti gamtines dujas Estijos energetikos bendrovei „Eesti Energia“ ir taip padės jai diversifikuoti savo tiekimo šaltinius.

Tai jau antroji LITGAS sutartis dėl tiekimo į Estiją. Pirmoji buvo pasirašyta su „Alexela Group“ įmone „Reola Gaas“. Šiuo metu vyksta pokalbiai ir su kitomis Estijos įmonėmis.

Iš viso, 2015 metais į Estiją LITGAS planuoja patiekti iki 30 milijonų kubinių metrų dujų.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko susitarti su viena didžiausių Estijos gamtinių dujų vartotojų – „Eesti Energia“ energetikos grupe ir padėti jai žengti pirmuosius žingsnius diversifikuojant savo tiekimo portfelį. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas augs ir bus ilgalaikis“, – sakė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

„Pirmosios bandomosios dujų partijos buvo patiektos į Estiją pernai gruodį, tuo patvirtinant, kad įmanoma prekiauti dujomis su alternatyviais importuotojais ir kad sistema veikia, – pažymėjo „Eesti Energia“ energijos prekybos departamento vadovas Heikko Mäe. – Atsižvelgiant į dabartinį reguliavimą ir įtemptą politinę situaciją, papildomi dujų tiekėjai yra neabejotinai svarbūs siekiant užtikrinti dujų tiekimo saugumą. Tai svarbu mums, kaip dujų pardavėjui, bet taip pat svarbu ir mūsų klientams“.

LITGAS yra pasirašiusi 15 neįpareigojančių prekybos SGD sutarčių su kompanijomis, tiekiančiomis apie pusę viso pasaulio SGD, taip pat turi galimybes įsigyti gamtinių dujų rinkoje, iš kitų Lietuvos importuotojų.

Kontaktai

Paulius Jakutavičius

LITGAS komunikacijos projektų vadovas

+370 699 92537

paulius.jakutavicius@litgas.lt / www.litgas.lt