Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024
Kaunas +0,7 °C Debesuota
Trečiadienis, 4 Grd 2024

„Agrovizija 2024“ atveria vartus

2024/06/17


Akademijoje, Kėdainių r., birželio 19–21 d. šurmuliuos žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2024“. Joje bus pristatytos inovatyvios auginimo technologijos, žemės ūkio technika, naujausios augalų veislės ir žemės ūkio mokslo žinios.

„Agrovizija“ – tradicijų ir inovacijų pynė

Jau keturioliktą kartą paroda „Agrovizija 2024“ kviečia žemės ūkio sektoriaus profesionalus ir visus, norinčius susipažinti su žemės ūkio technologijomis, išvysti ateities sprendimus arba pasiklausyti mokslininkų pranešimų. Susitikime parodoje!

Ištikimi parodos lankytojai žino, kad joje pristatomos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios veislės ir moderniausia technika, pritaikyta Lietuvos sąlygoms.

Šiemet parodoje bus galima apžiūrėti net 568 bandomuosius laukelius. Be jau tradicinių mūsų laukų augalų – žieminių ir vasarinių rapsų, kviečių bei miežių, – bus galima pamatyti ir retesnių augalų – burnočių, sorų, sorgų, dygminų. Į parodos bandomuosius laukelius sugrįžta linai. Parodos lankytojai galės apžiūrėti naujausias miglinių bei pupinių žolių ir javų veisles.

Parodoje dera žinios ir dėmesys klientui.

Parodos tema – „Daugiau su mažiau“

Tęsdami jau tradicija tampantį diskusijų forumą, šiemet kviesime pasikalbėti apie ūkininkavimą Žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skaitmeninių sprendimų svarbą, nepamirštant viso ūkininkavimo pagrindo – dirvožemio.

Parodos tema „Daugiau su mažiau“ atliepiama ir ekspozicijose, nes šiandienos aktualijos lemia žemdirbių norą ieškoti naujų, progresyvių augalų mitybos sprendimų. Siekiama optimizuoti tręšimo sąnaudas, kartu gaunant didesnį derlių ir tausojant dirvožemį.

agrovizija2024

Mokslininkų pranešimuose – dėmesys sveikam dirvožemiui ir rekomendacijos, kaip pasirinkti augalų veisles ir jų apsaugos priemones

Parodos lankytojams parengta gausi šviečiamoji programa. Nemažai dėmesio bus skirta dirvožemiui, kuris yra maisto, pluošto auginimo ir kitų žiedinės ekonomikos išteklių pagrindas. Diskusijos ir pranešimai vyks „CropLife Lietuva“ diskusijų erdvėje, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) ir kitų parodos dalyvių stenduose.

Viename iš LAMMC seminarų bus kalbama apie tai, kaip sukurti tvarias žemės ūkio sistemas, kuriose augalai, dirvožemio fauna ir mikroorganizmų įvairovė būtų pagrindiniai įrankiai, siekiant mažinti maisto medžiagų nuostolius, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir didinti anglies sekvestraciją. Be to, kaip galimas sprendimas bus pasiūlyta agromiškininkystės praktika, kai sumedėję daugiamečiai augalai derinami su žemės ūkio kultūromis.

LAMMC ne tik kuriamos naujos augalų veislės, bet ir tiriamos kitų augalų savybės. Siekiant išplėsti augalų biologinę įvairovę, kintant klimatui, vis daugiau dėmesio skiriama pupiniams augalams. Parodos lankytojai galės pasiklausyti pranešimų apie netradicinių augalų – bolivinių balandų, avinžirnių ir kt. – auginimą ekologinėje sėjomainoje, pluoštinių kanapių naudojimą bioanglies gamybai.

Prie tvarumo siekio prisideda ir Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės (IKOK) sistema. Parodos lankytojams bus pristatyta nauja IKOK platforma, kuri suteiks prieigą prie įvairių sprendimų priėmimo sistemų ir meteorologinių duomenų visoje Europoje.

Parodos metu mokslininkai organizuos seminarus apie bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų taikymą žemės ūkyje. Taigi, kiekvienas apsilankęs parodoje pagal savo interesus ras įdomių ir naudingų seminarų. Kviečiame jau dabar susipažinti su renginių programa ir susiplanuoti lankymosi laiką.

Agrovizija

Technikos demonstracijos ir šou

Jau tapo tradicija, kad pa­rodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Pastarieji pagyvina parodą, jai suteikdami pramoginį atspalvį, o lankytojai turi progą pamatyti technikos, įveikiančios specialiai tam parengtą trasą, galimybes.

Šiųmetėje parodoje vyks purkš­tuvų ir skutiklių pasi­ro­dy­mai. Demonstracijų metu 5 įmonės, parodos dalyvės, pristatys savo naujausius purkštuvus ir skutiklius. Plačiau apie pasirodymų metu pristatomos technikos charakteristikas bus galima sužinoti parodoje bendraujant su įmonių atstovais.

Naujovė – uždaros perpylimo ciklo sistemos pristatymas

Uždarą perpylimo ciklo sistemą (angl. Close transfer system, CTS), dėl kurios purkštuvą užpildysite greičiau, paprasčiau ir saugiau nei įprastais būdais, naudoja daugybė augalų apsaugos produktų gamintojų, todėl su šia sistema galite naudotis įvairių produktų privalumais: ištuštinant talpyklą jungiamasis kamštis atsidaro, tada išvalomas ir vėl uždaromas, todėl talpykla tampa visiškai sandari; talpyklos ištuštinimo procesas yra pusiau automatinis, valdomas paprastu svirties paspaudimu, kai butelis užfiksuotas vietoje; greitas dozavimas. Daugiau apie šios sistemos panaudojimo privalumus ir technines subtilybes galėsite išgirsti „CropLife Lie­tuva“
or­ga­nizuojamame seminare, kurį ves kviestiniai lektoriai. Neišsigąskite anglų kalbos, organizatoriai pasirūpins vertimu į lietuvių kalbą.

„Swedbank“ – bankas ūkininkams

Lietuvos ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir įmonės jau daugiau nei 10 metų banką „Swedbank“ vadina patikimu finansiniu partneriu. Mūsų specialistų sukaupta patirtis ir žemės ūkio verslo specifikos išmanymas suteikia galimybę pasiūlyti išskirtinę pridėtinę vertę kuriančius finansinius sprendimus Jums – žemės ūkio sektoriaus verslo atstovams.

Džiaugiamės tuo, kad investicijos į žemės ūkį kasmet didėja ir dėl mūsų suteikto finansavimo. Nepaisant sudėtingų rinkos sąlygų ir pastarųjų metų iššūkių – pakilusių trąšų ir nukritusių grūdų supirkimo kainų – šalies ūkininkai nepaliauja investuoti į savo veiklą. Jiems esame parengę daugybę įvairių paslaugų:

  • ilgalaikes paskolas ūkininkams,
  • apyvartinių lėšų finansavimą,
  • tiesioginių išmokų paskolas,
  • finansavimą žemės ūkio technikai ir naujiems gamybos įrenginiams,
  • tvaraus ūkininkavimo skatinimą.

Užsukite į „Swedbank“ stendą „Agrovizijoje“ – esame Jums paruošę specialių finansavimo pasiūlymų ir daugiau informacijos apie tvarių ūkių finansavimo būdus. Stende dirbs visa banko komanda, besispecializuojanti že­mės ūkio verslo finansavimo srityje. Mūsų konsultantai pasirengę gyvai aptarti Jums rūpinčias temas ir atsakyti į klausimus.

Visus, apsilankiusius stende, vaišinsime gaiviu šerbetu ir kviesime:

  • sukti „Swedbank“ laimės ratą ir laimėti smagių bei naudingų prizų,
  • dalyvauti žaidime ir laimėti vejos robotą!

Užsukite pasikonsultuoti ir neišeisite tuščiomis!

Susitikime parodoje

Visa parodos lankytojui aktuali informacija pateikta interneto svetainėje www.agrovizija.lt, drau­gaukime ir socialiniame tinkle „Facebook“, paskyra „Agrovizija“.

Bilietus platina bilietai.lt. Įsigytas bilietas jums bus atsiųstas nurodytu el. paštu. Aktyvuotas vienos dienos bilietas galios vieną iš parodos dienų arba visas tris parodos dienas, jei įsigysite trijų dienų bilietą. Tokiu būdu turėsite galimybę išsamiai apžiūrėti visas ekspozicijas ir išklausyti kuo daugiau seminarų.

Siekdami būti dėmesingi šeimoms, vaikus iki 14 metų, atvykusius su suaugusiaisiais, parodą kviečiame aplankyti nemokamai.

Įdomūs faktai

568 bandomieji laukeliai.

Paroda organizuojama 14-ą kartą.

2023 m. paroda pripažinta vienu geriausių mokslo populiarinimo renginių. 

Agrovizija schema

Paroda „AGROVIZIJA 2024“ kviečia į seminarus ir diskusijas

„CROPLIFE LIETUVA“ DISKUSIJŲ TERASA

06 19

10.00

PARODOS ATIDARYMAS

 

14.00

Poveikio dirbančiajam ir aplinkai sumažinimas naudojant CTS (angl. close transfer system).
Studijos pristatymas ir CTS demonstracija. Juan Sasturain, CLE ekspertas (anglų k. su vertimu į lietuvių k.).

 

16.00

Tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo svarba žemės ūkyje. Kaip išvengti daromų klaidų?
A. Andruškevičienė (VATŽŪM).

06 20

11.00

Kaip mes norime prisitaikyti prie klimato kaitos?
D. Lukminė, M. Vilkienė, V. Bendokas (LAMMC), A. Aleknavičienė, J. Lapkovska (VTDK).

 

13.00

Diskusijų forumas „Tikslieji ir skaitmeniniai sprendimai tvariai augalininkystei“.
Dalyvauja P. Atkočiūnas („Swedbank“), T. Baltušis („Margučiai“), A. Radzevičius („Agrokoncernas“),
D.
Šišlavas (PROFI), D. Valaitis („Dotnuva Baltic“). Diskusijos moderatorė  A. Čiučiurkaitė.

 

15.30

Mikroorganizmai ūkyje – ar įvyko lūžis ūkininkų galvose?
R. Rasimaitė (ūkininkė), K. Mulevičius (ūkininkas), R. Magyla (LŽŪKT),  R. Laurė („Baltic Agro“),

A. Jurys („Bioversio“). Diskusijos moderatorius A. Grigaliūnas.

06 21

10.00

Biokuro pelenai – nuo atliekų iki trąšų. Nerijus Skridaila (UAB „Ekobazė“).

 

10.30

Agromiškininkystės sprendimai kaip biologinės įvairovės palaikymo ir didinimo priemonė žemės ūkio naudmenose.  R. Skorupskas (VU), J. Volungevičius (VU, LAMMC), R. Lapinskas (LŽPI).

 

12.00

Darbų sauga ir augalų apsauga – dera. Z. Varanavičienė (CLL), I. Spudienė („DSP Plius“).

 

14.00

 

Atvirojo rato diskusija apie mokslo žinių svarbą šiuolaikiniam ūkininkui „Ar Kotryna iš „Facebook“ žino geriau, kaip turi ūkininkauti ūkininkai?“

Dalyvauja Š. Šiušė (ūkininkas), D. Skiotys (ūkininkas), A. Urba (žurnalistas), R. Semaškienė (LAMMC), 
L. Raudonikis (LOD),  T. Kovėra (Judėjimas
už gamtą). Diskusijos moderatorė O. Mašalė.

 

TECHNIKOS ŠOU ERDVĖ

06 19

 

Technikos demonstravimas individualiuose plotuose

06 20

15.00

Purkštuvų ir skutiklių šou.

Žemės ūkio technikos įmonės pristatys savo purkštuvus ir skutiklius gyvos demonstracijos ir praktinių sąlygų metu.

06 21

11.00

Purkštuvų ir skutiklių šou.

Žemės ūkio technikos įmonės pristatys savo purkštuvus ir skutiklius gyvos demonstracijos ir praktinių sąlygų metu.

 

SEMINARAI / DISKUSIJOS (LAMMC ekspozicija)

06 19

11.00

Tarpinių pasėlių ir tausojamojo žemės dirbimo įtaka dirvožemio biotos įvairovei.

S. Supronienė, G. Kadžienė, A. Shamshitov, M. O. Doyeni, R. Žvirdauskienė, O. Auškalnienė, 

M. Toleikienė, A. Šlepetienė, A. Skersienė, S. Pranaitienė, I. Mockevičienė (LAMMC).

 

12.00

Tarpiniai pasėliai sėjomainoje. Nauda aplinkai, klimatui ar našta ūkininkams? A. Arlauskienė,

L. Šarūnaitė (LAMMC), E. Giedraitis (ŽŪM), G. Špakauskas (LŪS), E. Karbauskienė (LEŪA) ir kt.

 

13.00

Dirvožemio suspaudimo agronominis ir ekologinis įvertinimas agrosistemoje.

G. Kadžienė, A. Veršulienė, D. Karčauskienė (LAMMC).

 

14.00

Pasėlių stebėsena ir derliaus prognozavimas, pasitelkiant jutiklius bei laukų biožymeklius

(UPSCALE projektas). R. Armonienė, E. Norkevičienė, A. Aleliūnas (LAMMC).

 

15.00

Žolinių augalų juostų išteklių vertė apdulkintojų buveinių formavimuisi ir biologinės įvairovės didinimui. L. Šarūnaitė, V. Stukonis, A. Arlauskienė, E. Norkevičienė (LAMMC).

 

16.00

Augalų vystymosi tarpsnių ir agroklimatinių rodiklių sąsajos tyrimai.

R.Žydelis, V. Danytė, V. Povilaitis (LAMMC).

06 20

11.00

Naujos lietuviškos miglinių ir pupinių javų veislės.

A. Leistrumaitė, V. Ruzgas, Ž. Liatukas, V. Danytė, A. Gorash, K. Razbadauskienė (LAMMC).

 

12.00

Bioįvairovės ir augalų apsaugos santykis.

R. Semaškienė, J. Ramanauskienė, A. Jonavičienė, K. Lavrukaitė (LAMMC).

 

13:00

Vasarinių miežių derliaus prognozės ateities klimato sąlygomis, pasitelkiant mašininio mokymosi ir bepiločių skraidyklių integruotas sistemas. R. Žydelis, V. Povilaitis, A. Povilaitis (LAMMC).

 

14.00

Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės sprendimai.

R. Semaškienė, A. Sabeckis, A. Jonavičienė, J. Ramanauskienė, M. Almogdad (LAMMC).

 

15.00

Braškių augalų apsaugos alternatyvos cheminiams pesticidams.

N. Rasiukevičiūtė, A. Valiuškaitė, J. Lanauskas (LAMMC).

 

16:00

Skirtingų tręšimo produktų panaudojimo galimybės ir  efektyvumas migliniuose javuose.

V. Povilaitis, R. Žydelis,  J. Cesevičienė, Š. Antanaitis (LAMMC).

06 21

11.00

Biostimuliantų įvairovė ir jų įtaka pupinių augalų azoto fiksacijai iš oro.

M. Toleikienė, J. Kaziūnienė, R. Skipitytė, R. Barisevičiūtė, Y. Jamil, A. Bakšinskaitė, S. Supronienė (LAMMC).

 

12.00

Pasėlių įvairinimo įtaka šaknų biomasei ir anglies sekvestracijai dirvožemyje.

A. Veršulienė, M. Toleikienė, A. Skersienė, A. Arlauskienė,

R. Skuodienė, A. Šlepetienė, L. Tripolskaja, G. Šiaudinis, G. Šidlauskaitė (LAMMC).

 

14.00

Inovatyvios ir tvarios technologijos. Kaip jas pritaikyti miškininkystėje?

D. Vaitiekūnaitė, B. Šilinskas, V. Sirgedaitė-Šėžienė (LAMMC).

 

15.00

Naujausia margosios liucernos veislė MILDA – produktyviems ir kokybiškiems žolynams.

A. Liatukienė, R. Skuodienė (LAMMC).

 

Nr. 180/7

Dalintis