Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023

Aiškėja galutinė elektros kaina

2022/10/08


Premjerė Ingrida Šimonytė patvirtino, kad nuo kitų metų Vyriausybė numatys išlaidas visuomeninio elektros tiekimo tarifą buitiniams vartotojams fiksuoti ties 28 ct/kWh.

Ingrida Šimonytė, elektros tiekimo tarifas, elektros kaina

„Vyriausybės pateiktame biudžeto projekte numatyta, kad elektros kaina visuomeniniame tiekime galėtų didėti iki 28 ct/kWh, nuo dabartinių 24 ct/kWh. Noriu pabrėžti, kad VERT (Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos) skaičiuojama kaina tam pačiam laikotarpiui yra didesnė nei 60 ct/kWh“, – penktadienį pristatydama 2023 m. valstybės biudžeto projektą sakė I. Šimonytė.

„Reiškia, kad kaina – daugiau nei 60 centų, o vartotojai nuo sausio nemokėtų daugiau nei 28 centus. Vadinasi, tuos 30 su viršumi centų teks padengti viešaisiais pinigais. Taip, kaip dabar padengiamas skirtumas tarp 24 centų ir rinkos kainos“, – teigė ji.

Nepriklausomą tiekėją turintys vartotojai, anot I. Šimonytės, taip pat gaus kompensaciją, tačiau ji neviršys 35 centų, kurie kompensuojami visuomeninio tiekimo klientams.

Premjerė pastebėjo, kad 30 proc. nepriklausomo tiekimo klientų jau dabar su tiekėjais užfiksavę žemesnes nei 28 centų kainas, tad jiems kompensacijos nepriklausys. Gyventojams, kurių užfiksuota kaina viršija 28 ct/kWh ribą, pasak I. Šimonytės, bus kompensuojamas jų mokamo tarifo ir šios ribos skirtumas.

„Jei kaina užfiksuota kažkur viduryje tarp 28 ct ir VERT nustatytos, tuomet ta kompensacija atitinkamai bus mažesnė – ne 35 centai, kaip visuomeninio tiekimo vartotojams (...) Jei kažkieno kaina užfiksuota 33 ct/kWh, tuomet kompensacija bus 5, o ne 35 centai“, – paaiškino premjerė.

Tuo metu dujų kaina, anot premjerės, nuo sausio turėtų didėti apie 40 proc., tikslus didėjimas priklausys nuo to, ar dujos naudojamos namams šildyti, ar maistui gaminti. I. Šimonytės teigimu, dujų, naudojamų šildymui, tarifas nuo Naujųjų kils nuo 77 ct/m3 iki 1,07 Eur/m3.

Ji pažymėjo, kad nuo naujų metų didės ir valstybės kompensuojama dujų kainos dalis.

„Jei elektros kainas valstybė kompensuoja mokesčių mokėtojų pinigais beveik pusę, o nuo sausio 1 d. kompensuos daugiau nei pusę, dujų atveju šitas santykis dar didesnis, nes dabar kompensuojami trys ketvirtadaliai kainos“, – pabrėžė ji.

„Nuo sausio bus kompensuojama daugiau nei du trečdaliai kainos“, – pridūrė I. Šimonytė.

Jos teigimu, elektros ir dujų kainų kompensavimui numatyta daugiau nei 800 mln. eurų, kuriuos ketinama skolintis.

Rugsėjo pabaigoje Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje VERT pirmininkas Renatas Pocius teigė, kad įvertinus rinkos dalyvių prognozes ir ateities sandorius, nuo sausio 1 d. elektros kaina veikiausiai bus dvigubai didesnė ir sieks apie 425,75 Eur/MWh.

Tuo metu visuomeninio tiekimo kaina, kuri aktuali tiekėjo dar nepasirinkusiems trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojams, anot jo, sieks 63,5 ct/kWh.

Šiuo metu reguliuojamas elektros tarifas siekia 0,33 Eur/kWh (0,24 Eur/kWh su Vyriausybės patvirtina 9 centų kompensacija).

2022.10.08

Susijusios temos - skaitykite: Ingrida Šimonytė, elektros tiekimo tarifas, elektros kaina

Dalintis

2023/02/04

Sutrypė Pieno įstatymą?

Tauragės rajono Girininkų kaime ūkininkaujantis, pieninių karvių bandą laikantis Egidijus Kleinaitis, neapsikentė pieno supirkėjų savivalės ir ketvirtadienio rytą pieno išvežti jau nebedavė.
2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

VVTAT skelbia ataskaitas apie 2022 m. vykdytą ūkio subjektų veiklos stebėseną

Valstybinė vartotojų teisių tarnyba (VVAT) praėjusiais metais, kaip ir iki anksčiau, vykdė ūkio subjektų stebėseną 4 srityse: reklamos, nesąžiningos komercinės veiklos, nesąžiningų sutarčių sąlygų ir nuotolinės prekybos. Stebėsena vykdyta konkreči...
2023/02/04

Penktadalis lietuvių „juodai dienai“ neatsideda nė kiek

Aukštos infliacijos sąlygomis Lietuvos gyventojams nemenku iššūkiu tampa pasirūpinti pakankamo dydžio finansine pagalve ir atsidėti ateičiai. Kaip rodo kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ paskelbtos naujausios Europ...
2023/02/04

Erdvioje Gustonių sodyboje namų šilumą patiria ir globojami vaikai

Pasvalio rajone 48 globėjai augina 73 vaikus, be to, yra keturi budintys globėjai, pasiruošę visą parą priimti vaikus, jeigu jų šeimoje dėl priežiūros ir saugumo staiga iškilo rimtų problemų. Gustoniuose gyvenanti Viktorija Ob...
2023/02/04

Plungiškis užsimojo pastatyti darželį Kenijoje

Dažnas, apsilankęs trečiojo pasaulio šalyse, pradeda labiau vertinti tai, ką turime čia, Lietuvoje, tačiau ne kiekvienas imasi veiksmų, kad suteiktų realią pagalbą skurdžiau gyvenantiems žmonėms. Keli lietuviai pasiryžo prisiimti tokią soci...
2023/02/04

Santaros klinikų medikai: vėžio diagnozavimo ir gydymo būdai kartais primena fantastinių filmų scenarijus

Vasario 4 d. minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose per metus gydoma virš 4000 naujų vėžio atvejų – čia diagnozuojami ir gydomi visų rūšių navikai vaikams ir suaugusiesiems, gy...
2023/02/04

Tarsi vyšnios... ant palangės žiemą

Ar esate matę žiemą ant palangės vyšnias? Jeigu einant pro langą taip pasirodė, iš tiesų tai optinė apgaulė: ryškiaspalvėmis raudonomis arba oranžinėmis uogytėmis iš tolo švyti vėlyvosios kiauliauogės „karo...