Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

BNS

 

Elektros kaina penktadienį kai kuriomis valandomis šoktels iki 1,78 euro už kWh

2024/01/05


Elektros kaina penktadienį „Nord Pool“ biržoje kai kuriomis valandomis šoktels iki 1,78 euro už kilovatvalandę (kWh), skelbia energetikos bendrovė „Ignitis“.

Įmonės Privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė sako, kad pagrindinės tokio šuolio priežastys yra šaltis, silpna vėjo gamyba ir labai sumažėję gamybos pajėgumai Suomijoje, o tai labai išaugino importą iš kitų aplinkinių valstybių Baltijos regione.

„Pastarosiomis dienomis dėl ypatingai šaltų orų, silpnos vėjo generacijos vėjo elektrinėse ir dėl šalčio stipriai išaugusios elektros energijos paklausos „Nord Pool“ biržoje elektros kaina yra didesnė nei įprasta. Penktadienį visą dieną elektra biržoje bus aukšta, o nuo 8 val. iki 9 val. jos kaina ypač išauga – iki 1,78 euro už kWh (su PVM)“, – pranešime sakė D. Bražiūnaitė.

„Rekomenduojame klientams, ypač tiems, kas turi su birža susietą valandinį planą, atsisakyti nebūtino elektros vartojimo brangiausiomis valandomis“, – pridūrė ji.

Šiuo metu Suomijoje spaudžia apie 30 laipsnių šaltis, tai labai padidino elektros paklausą šildymui.

„Nord Pool“ duomenimis, penktadienį brangiausiai – 1479 eurus už megavatvalandę – elektra kainuos 8 val. ryto, 9 val. kaina sieks 1252 eurus, o 10 val. – 1000 eurų. Mažiausia kaina – 150 eurų – bus 2-5 valandą nakties.

Paskutinį kartą tokios aukštos valandinės elektros kainos fiksuotos 2022-ųjų rugpjūtį, BNS nurodė „Litgrid“.

Anot jos, šiuo metu remontuojamos kelios elektrinės Suomijoje, Latvijoje ir Estijoje. Galingiausia iš jų yra Suomijoje esanti 565 MW galios Meri-Pori elektrinė. Trečiadienį sugedusi elektrinė kol kas dar neveikia. Taip pat iki sausio 15 dienos remontuojama ir 420 MW galios Rygos šiluminė elektrinė, kitos mažesnės elektrinės Suomijoje ir Estijoje.

„Kadangi Suomijoje ir Baltijos šalyse dalis elektrinių yra remontuojamos, o importo galimybės išnaudotos maksimaliai, išaugusią paklausą užtikrinti turi brangūs generatoriai, kurie įprastomis sąlygomis rinkoje neveikia“, – teigia „Litgrid“.

Anot jos, Lietuvoje šiomis dienomis veikia visi didieji elektros generatoriai.

 

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas