Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Gineitų kaime už vandenį ir toliau moka seniūnija

2023/12/21


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Baigiasi jau antri metai, kai Vilainių seniūnijos Gineitų kaimo gyventojai turi privilegiją ir išskirtines sąlygas nemokėti už geriamąjį vandenį. Geriamuoju vandeniu jie naudojasi nemokamai. Tiksliau – už sunaudotą vandenį, kurį jie gauna iš vandens kolonėlės, pastatytos už savivaldybės skirtus 65 tūkst. eurų, sumoka Vilainių seniūnija visų mokesčių mokėtojų pinigais. Ir nepanašu, kad šį komunizmą, kai vieni vandenį geria, o kiti už jį sumoka, kas nors ruoštųsi pakeisti.

Išnaudoja ne tiek jau daug vandens

Kaip sakė Vilainių seniūnas Antanas Bružas, situacija su Gineitų kaimo gyventojais lieka nepakitusi. Kaip seniūnija mokėjo už jų vandenį nuo pat kolonėlės pastatymo, taip ir toliau tebemoka. Vis dėlto, sako seniūnas, bent jau išnaudojamo vandens kiekis nėra toks jau didelis, tad ir tos sumos, kurias reikia sumokėti seniūnijai, labai nesikandžioja.

„Kaip mokėjome, taip ir tebemokame. Nors tai nėra didelės sumos. Praėjusį mėnesį buvo išnaudota 21 kub. m vandens. O kadangi ten tik vanduo, be kanalizacijos, tai ir kaina nėra tokia didelė. Praėjusį mėnesį sumokėjome 30,63 euro. Vasarą būdavo apie 30 kubų vandens sunaudota.

Bet vis dėlto, nėra tas vanduo taip naudojamas kaip būtų, jei vanduo bėgtų tiesiai iš krano. Žmonės vis tiek turi eiti, atsinešti tą vandenį, naudoja jį tik maistui, tai ir kiekiai nedideli.

Vandens šuliniuose atsirado sočiai, tai, matyt, žmonės naudojasi daugiau vandeniu iš ten“, – sako seniūnas.

Vanduo kokybiškas

Seniūnas pasidžiaugė, kad Gineitų gyventojus pasiekiantis vanduo iš tiesų yra kokybiškas.

„Mus mieste pasiekiantis vanduo atbėga per tinklus, kurie jau gana seni. Tai ir tų nuosėdų būna daug, geležies, o čia gręžinys naujas, tinklai nauji, vanduo švarus, nuosėdų gerokai mažiau“, – sako A. Bružas.

Gineituose deklaruotų gyventojų yra apie pusšimtį, tiesa, skaičius nuolat šiek tiek kinta. Tačiau pats kaimas yra erdvus, sodybos ne viena šalia kitos, tad gyvenvietė išsidėsčiusi gana ilgame ruože. Dėl to jei ir būtų planuojama atvesti vandens tinklus į kaimą, tikėtina, kad tai atsieitų labai brangiai – pagal reikalingų atvesti vandentiekio ilgį ir jo aptarnaujamų sodybų skaičių, ko gero, tai būtų finansiškai ne pats palankiausias sprendimas.

Aprūpina 22 sodybas

Kaip informavo „Kėdainių vandenys“, per 2022 metus gineitiškiai iš viso išnaudojo apie 400 kubinių metrų vandens.

„Per 2022 metus UAB „Kėdainių vandenys“ priklausančioje geriamojo vandens stotelėje, esančioje Gineitų k., Kėdainių r., išgauta 405 m3 geriamojo vandens.

Pagal geriamojo vandens tiekimo sutartį už patiektą geriamąjį vandenį atsiskaito Vilainių seniūnija pagal patvirtintas kainas.

Pažymėtina, jog Gineitų k., Kėdainių r. nėra įrengta geriamojo vandens tiekėjui nuosavybės teise priklausanti ar kitaip valdoma ir (arba) naudojama geriamojo vandens tiekimo infrastruktūra, prie kurios galėtų prisijungti Gineitų k., Kėdainių r. gyventojų namų ūkiai ir centralizuotai gauti geriamojo vandens tiekimo paslaugas“, – sakė UAB „Kėdainių vandenys“ klientų aptarnavimo ir pardavimų skyriaus vadovė Dovilė Jasiūnė.

 

Eglė KUKTIENĖ / RINKOS AIKŠTĖ

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...
2024/04/24

Vienas „Vičiūnų“ vadovų: verslo Rytuose pardavimo kaina nėra džiaugsminga

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupei“ po beveik dvejus metus trukusio proceso pagaliau pardavus verslą Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose N...