Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Į Lietuvą atvažiavo dviračiu, tūkstančius eurų prisiklijavęs prie kojų

2023/01/04


Neįprastas kontrabandos atvejis Šalčininkų kelio poste: čia Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai praėjusią savaitę, gruodžio 30 d., sulaikė nelegalią 40 tūkst. eurų siuntą. Iš Baltarusijos į Lietuvą dviračiu atvažiavęs Kirgizijos pilietis pinigus slėpė po kelnėmis, prisiklijavęs prie kojų.

Apie 18 val. į Šalčininkų kelio postą dviračiu iš Baltarusijos atvažiavęs Kirgizijos pilietis muitinės pareigūnų dėmesį atkreipė keistu elgesiu. Vyriškis buvo akivaizdžiai susijaudinęs ir neramus, nors teigė nieko draudžiamo negabenantis.

Detaliai patikrinus paaiškėjo, kad po asmuo po kelnėmis prie blauzdų buvo prisiklijavęs paketus su grynaisiais pinigais. Iš viso rasta 40 tūkst. eurų. Pažeidėjas prisipažino slapta gabenęs pinigus ir teigė juos vežęsis į Lietuvą, nes ketino pirkti krovininį vilkiką.

Pareigūnai neteisėtai, kontrabandos būdu, vežtus pinigus sulaikė, pažeidėjas po apklausos buvo paleistas. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Sausio 2 d. Kirgizijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Iš viso pernai (2022 m.) MKT pareigūnai pradėjo 25 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Jų metu sulaikyta įvairios valiutos (daugiausia eurų ir JAV dolerių), kurios vertė – daugiau nei 578 tūkst. eurų.

Asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką.

 

Šaltinis: LR muitinė

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmos vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą.
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...