Atidarydama renginį VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė pažymėjo, kad kaimo plėtra yra kūrybinis procesas, kurio sėkmę lemia socialinių partnerių bendradarbiavimas. „Renginys svariai prisideda prie socialinių ryšių stiprinimo tarp akademinės bendruomenės narių, studentų, dėstytojų bei socialinių partnerių. Ten, kur nebus naujų žinių, naujų idėjų, nebus ir gyvybingų vietovių“, – kalbėjo ji.
Mokslinės-praktinės konferencijos viena iniciatorių ir organizatorių – VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros profesorė, II pakopos studijų programos Kaimo plėtros administravimas komiteto pirmininkė prof. dr. Vilma Atkočiūnienė. Ji atkreipė dėmesį į tai, kaip prie renginio prisidėjo magistrantai, kurie studijas derina su darbu, gyvena įvairiuose šalies regionuose. Jie savo rašto darbuose dažnai pirmieji atskleidžia kaimiškosiose vietovėse įgyvendinamų projektų geruosius pavyzdžius.
VDU ŽŪA II pakopos studijų programoje Kaimo plėtros administravimas studijuojanti Adakavo (Tauragės r.) socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė pasakojo, kaip metu su savo komanda rūpinasi 177 psichikos ir fizinę negalią turinčiais asmenimis. „Nors dalis mūsų žmonių, gaudami profesionalią pagalbą, galėtų nedidelėmis grupėmis gyventi savarankiškai, neįgaliųjų integracijos procesas į bendruomenes visoje šalyje, deja, nevyksta taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Todėl labai džiaugiuosi studijuodama sužinojusi daug naujų ir naudingų dalykų, kuriuos stengiamės įdiegti praktikoje“, – sakė K. Anulienė. Magistrantūros studijų programą ji, kaip įstaigos vadovė, rinkosi norėdama įgyti žmogiškųjų išteklių vadybos žinių, tačiau paaiškėjo, kad tai kartu yra ir didžiulis naujų idėjų bei socialinių partnerysčių bankas.
Renginio metu paskelbti ir konkurso „Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos LEADER bendradarbiavimo gerieji KPP pavyzdžiai“ nugalėtojai:
I vieta – „Bendruomenės virtuvės studija“ (vadovė Milena Lapajienė);
II vieta – „Socialinės atskirties mažinimas teikiant pavėžėjimo paslaugas Kelmės krašto partnerystės VVG grupės teritorijoje“ (vadovas Vygandas Každailis);
III vieta – „OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development“ / „Atsinaujinanti energija kaimo plėtrai“ (vadovė Janina Augustinavičienė);
IV vieta – mokymų ciklas „Rinkodara socialiniuose tinkluose“ (vadovė Vilma Dainienė);
V vieta – „Pažangaus kaimo tinklaveikos kūrimas“ (vadovė Kristina Švedaitė).
Konferenciją organizavo VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultetas kartu su partneriais – Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus Agrarinės ekonomikos ir sociologijos sekcija, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, VšĮ Kaimo verslo ir rinklų plėtros agentūra.
VDU ŽŪA pranešimas