Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Kas mėnesį veikla apribojama dešimčiai įmonių

2024/04/10


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) 2024 m. vidutiniškai per mėnesį priima daugiau nei 10  sprendimų dėl įmonių veiklos apribojimo, kuomet kontrolės metu būna nustatomi reikšmingi pažeidimai. Šiam skaičiui nemažėjant, nuo šiol sprendimai apie tokias įstatymams nusižengusia įmones bus nuolat viešinimas VMVT internetiniame puslapyje.

„Įmonės veiklos apribojimas arba sustabdymas yra viena iš kraštutinių priemonių, kai VMVT patikros metu aptinkami pažeidimai yra keliantys riziką visuomenei ar gyvūnų gerovei bei sveikatai. Dažnu atveju po tokių drastiškų sprendimų, įmonės susitvarko. Tačiau yra ir tokių, kurių veikla yra ribojama ne vieną kartą per metus ir situacija sunkiai keičiasi. Tikiu, kad nuolatinis ir nenutrūkstamas viešinimas pasitarnaus kaip įspėjamasis ženklas tiek verslo atstovams, tiek vartotojams. Juk visuomenė yra šių subjektų klientai, todėl ji pirmiausia turi būti informuojama apie neatsakingą verslą. Labai tikiuosi, kad ilgainiui tokių subjektų sąrašas trumpės ir Lietuvoje turėsime vis daugiau sąžiningai ir atsakingai veikiančių įmonių“, – paaiškino VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

VMVT priima sprendimus dėl verslo subjekto veiklos apribojimo tada, kai nesilaikoma teisės aktų, reglamentuojančių maisto saugą, kokybę ir higieną, gyvūnų gerovę ir sveikatą ir t.t., kai nevykdoma VMVT priimtų sprendimų ir reikalavimų. Įmonių veikla sustabdoma ir trūkumų šalinimo metu, jei toks sprendimas reikalingas tam, kad būtų ištaisyti padaryti pažeidimai. Trūkumus pašalinus, VMVT vėl vertina bei priima sprendimą veiklą atnaujinti arba draudimą pratęsti.

vmvt sprendimai
Naujausi VMVT interneto puslapyje skelbiami sprendimai.

Įmonė apie priimtą sprendimą (veiklos uždarymas, sustabdymas) informuojama raštu arba kitomis elektroninėmis priemonėmis.

 

VMVT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas