Remiama veikla
Pagal priemonę miškininkystės sektoriaus atstovai – privačių ir valstybinių miškų valdytojai – paraiškas galės teikti, jei norės vykdyti šias veiklas:
Nekilnojamasis turtas, į kurį investuojama, t. y. miškas (miško žemė) ir (ar) statiniai, turi priklausyti pareiškėjui nuosavybės teise, bendrosios dalinės arba jungtinės nuosavybės teise, būti valdomas panaudos ar kitais pagrindais arba nuomojamas nuo paramos paraiškos pateikimo dienos ne trumpesniam kaip 10 metų laikotarpiui.
Pagrindinės sąlygos gauti paramą
Žinotina, jog parama prevencinėms priešgaisrinėms priemonėms, reikalingoms vykdyti 1 ir 2 punktuose nurodytas veiklas, skiriama tik toms miško teritorijoms, kurios pagal Lietuvos Respublikos miškų gaisringumo žemėlapį priskirtos prie didelės ar vidutinės gaisrų rizikos plotų, – tai turi būti nurodyta kartu su paramos paraiška pateiktoje VĮ Valstybinių miškų urėdijos pažymoje apie miško plotų priskyrimą prie didelės ar vidutinės gaisrų rizikos grupės.
Vykdant stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimo veiklą, parama gali būti skirta:
Vadovaujantis Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimais, stichinės nelaimės pažeistas miškas turi būti atkuriamas vienu iš būdų:
Paramos suma
Paramos suma priklauso nuo tinkamų finansuoti išlaidų. Vykdant miškų priešgaisrinės apsaugos infrastruktūros kūrimo ir miškų gaisrų stebėsenos bei pranešimo apie juos įrangos diegimo ir gerinimo veiklas, paramos intensyvumas gali siekti 70 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.
Vykdant stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimo veiklą, mokamos vienkartinės miško atkūrimo išmokos, paramą apskaičiuojant kiekvienam miško želdinimo ir žėlimo projektui atskirai, priklausomai nuo atkuriamų želdinių rūšinės sudėties:
Į miško atkūrimo išmoką įtrauktos ir miško priežiūros sąnaudos vieniems metams bei nelikvidinės medienos sutvarkymo išlaidos.
Projektų atrankos kriterijai
Gautos paraiškos bus vertinamos pagal atitiktį atrankos kriterijams, už kuriuos bus suteikiamas atitinkamas balų skaičius. Pagal surinktą balų skaičių bus sudaroma paraiškų pirmumo eilė.
Atrankos kriterijai ir skiriami balai:
1. Jei projekte numatytas:
2. Jei atkuriamas didesnis pažeisto miško plotas:
3. Pareiškėjas yra privataus miško valdytojas – skiriama 20 balų.
4. Pareiškėjas prašo mažesnio paramos intensyvumo, nei nustatytas galimas didžiausias paramos intensyvumas (taikoma, kai paramos prašoma prevencinėms priemonėms), – už kiekvieną sumažintą procentinį punktą pareiškėjui skiriamas 1 balas, bet ne daugiau kaip 15 balų.
5. Prevencinės priemonės diegiamos didelės gaisrų rizikos teritorijose – skiriama 20 balų.
6. Pareiškėjas yra miško savininkų asociacijos arba miško savininkų kooperatyvo narys – skiriami 5 balai.
Paraiška numatytam projektui finansuoti turi surinkti mažiausiai 30 projektų atrankos balų. Jeigu atliekant projektų atrankos vertinimą nustatoma, kad projektas nesurinko privalomo mažiausio 30 balų skaičiaus, paramos paraiška atmetama. Didžiausia galima balų suma – 100 balų.
Paraiškų teikimo tvarka
Paramos paraiška ir jos priedai turi būti užpildyti kompiuteriu. Ranka užpildytos paramos paraiškos nepriimamos.
Paramos paraiškos Nacionalinei mokėjimo agentūrai teikiamos pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant jas elektroniniu paštu arba teikiamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos (ŽŪMIS) interneto prieiga. Kitais būdais teikiamos (pvz., paštu, per kurjerį, faksu ir t. t.) paraiškos nepriimamos.
123rf nuotr.