Atnaujintas muziejus ir jo ekspozicijos
Pagaliau gegužės 10-ąją S. Girėno gimtinėje-muziejuje atidarytas atnaujintas pastatas, kuriame skrenda ir garsioji „Lituanica“, pakeistas klėties stogas, išvedžiota nauja elektros instaliacija, lankytojų laukia kitaip atrodanti muziejaus ekspozicija.
„Jau prieš porą metų sakiau, kad „Lituanicos“ vieta yra Vytogaloje. Ir šiandien, kai nuo S. Girėno tėviškės atkūrimo praėjo 55 m., šio lėktuvo kopijos įkurdinimas specialiai tam pastatytame pastate yra labai reikšmingas įvykis. Aviacijos muziejaus padalinys Vytogaloje yra labai praturtėjęs ir sumodernėjęs – turime ne tik autentišką S. Girėno vaikystės laikų interjerą, bet ir šiuolaikišką ekspoziciją, netgi skrydžio simuliatorių. Mano prašymu, Vyriausybė lakūno tėviškės rekonstrukcijai skyrė 180 tūkst. eurų, todėl šiandien čia svečiuojasi finansų ministrė Gintarė Skaistė“, – sakė Seimo narys Jonas Gudauskas.
„Mane dažniausiai kviečia tada, kai kalbama apie galimybę gauti finansavimą, o ne į objekto pristatymą, kai jis jau baigtas įgyvendinti. „Lituanica“ ir jos lakūnai yra visos mūsų tautos pasididžiavimas, tad Vytogala pagrįstai gali didžiuotis išauginusi didvyrį, kuriuo žavisi ne viena karta“, – kalbėjo finansų ministrė G. Skaistė.
Muziejininkė, S. Girėno muziejaus ekspozicijos vadovė Lina Gudeliūnienė neabejoja, kad rekonstruoti pastatai, atnaujintos ekspozicijos didins muziejaus patrauklumą ir žinomumą.
„Tauragės aeroklubo“ vardu kalbėjęs Algimantas Ivanauskas apgailestavo, jog iki šiol Vytogaloje nėra galimybės oreiviams nusileisti, tad jie gali tik praskrieti virš S. Girėno gimtinės.
Visi renginio dalyviai sutiko – didelis ar mažas, kiekvienas neišvengiamai keliame akis į dangų ir žavimės oro akrobatų viražais. Tas jausmas ne tik visus vienija, bet ir įkvepia dideliems darbams. Tad viliamasi, jog lakūno muziejaus ateitimi rūpinsis ne tik Vyriausybė, Lietuvos aviacijos muziejus, bet ir vietos bendruomenė bei rajono valdžia.
Į ministrės susitikimą su merais žurnalistai neįleisti
Aplankiusi Vytogalą ir Laukuvą, finansų ministrės delegacija pasuko į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą Tauragės rajono Ringių kaime. Čia G. Skaistė turėjo susitikti su regiono merais. Į ją prašėsi ir žurnalistai, tačiau buvo paaiškinta, jog susitikimas esąs darbinis, todėl prieš posėdį su merais žurnalistams skirtos kelios minutės.
Ministrė patikslino, kad šio vizito tikslas – apžiūrėti regione finansuotus objektus, kurie jau įrengti, o su merais nuspręsta aptarti klausimus dėl kito finansavimo laikotarpio.
„Aptarsime Europos Sąjungos struktūrinių fondų periodų rengimą, planus, kaip vyksta darbai regioniniu lygiu. Nes Regionų plėtros tarybos turi patvirtinti planus, kur bus investuojama per ateinantį laikotarpį. Visi daro savo namų darbus. Tikimės, jog artimiausiu metu jau startuos ir patys darbai“, – kalbėjo G. Skaistė, atskleisdama, kad ne pirmą kartą savo kadencijos metu į šį regioną atvyksta dėl aktyvių politikų kvietimo.
Jokia paslaptis, kad Tauragės regionas, o taip pat ir Šilalės rajonas, statistinėse lentelėse nuolat raudonuoja dėl vienų mažiausių atlyginimų šalyje. Finansų ministrės įsitikinimu, tai priklauso nuo logistinių kelių.
„Iš dalies daug kas priklauso nuo to, kur tu esi, logistinių kelių, nuo to, kur Tauragės regionas yra – ar toliau, ar arčiau nuo didmiesčių. Ne viskas priklauso nuo vietos valdžios. O kalbant apie valdžios koridorius sostinėje, apie Tauragės regiono valdžią galima išgirsti tik gerų žodžių, nes čia išties yra labai aktyvūs politikai: rengia investicinius projektus, stengiasi bendradarbiauti tarpusavyje, ko kai kurioms savivaldybėms tikrai trūksta“, – tikino ministrė, detalizuodama, jog mūsų regionas yra laikomas vienu iš inovatyvių, darančių viską, kad pasistūmėtų į priekį.
Žydrūnė MILAŠĖ, Morta MIKUTYTĖ / ŠILALĖS ARTOJAS
Ž. MILAŠĖS nuotr.