Vištos nuoma – 10 Eur
Šiemet varžėsi 11 dalyvių – vištų. Buvo padaryta išimtis ir 2 gaidžiams: jie varžėsi tarpusavyje. Kas neturėjo savų vištų, už 10 Eur galėjo išsinuomoti iš varžybų organizatorių. Išsinuomoti buvo galima čia pat atidarytame nuomos punkte – rinktasi iš 9 ar 10 vištų, kurios buvo atvežtos iš Kučiūnų kaimo ūkininko Albino Karaliūno ūkio. Ūkininko žmona Jolita tikino, kad ir pati tiksliai nežino, kiek vištų sugavo, mat vištą pagauti – ne juokas. Moteris rodė apdraskytas rankas. Juolab kad jų ūkio vištos – geros bėgikės, kasmet dalyvauja varžybose ir jau turi nemenkų pasiekimų. O paklausta, ar daug vištų ūkio vištidėje prižiūrima, tvirtino jų neskaičiuojanti. „Kas ten žino? Žiūrėk, vaikšto 20, vakare jau tik 19. Kartais lapės ar vanagai eibių iškrečia. Tačiau geros bėgikės pasprunka net nuo lapių“, – pastebėjo šeimininkė.
Varžybos prasidėjo dalyvių registracija. Kiekvienas dalyvis kaip įmanydamas gyrė savo vištą. Vieni sakė, kad jų višta vaiko katinus, kita višta – vadovė, mat ji vadovauja visam pulkui vištų, trečioji – greitai bėga, bet į kitą pusę, ketvirtoji – tikra kovotoja. Ir visos jos susirinko varžytis dėl čempionės titulo. Tad kuri iš jų turi eikliausias kojas?
Varžybų dalyvės – vištos, specialiai varžyboms įrengtoje trasoje, dviem vielos tinklo tuneliais turėjo kuo greičiau nubėgti iš vieno narvo į kitą. Vištų šeimininkai galėjo jas raginti, kad šios kuo greičiau pasiektų finišą. Varžybose netrūko azarto, geros nuotaikos ir juoko. Viena raiboji pabėgo nuo savo šeimininkų, trijų draugų, kurie specialiai varžyboms ruošė, treniravo savo vištelę, ją visaip lepino, vaikė, gaudė, tad tikėjosi gerų rezultatų. Tačiau vaikinukai savo vištos Esmeraldos nesuturėjo – patrakėlė, pritaikiusi tinkamą momentą, paspruko. Vikruolę teko gaudyti net varžybų organizatoriams.
Vaikinai net buvo sutarę, kaip laimėtus pinigus dalysis, tačiau šįkart ne Esmeraldos diena, matyt, buvusi – bėgimo trasoje ji neparodė aukštų rezultatų. Kiti šeimininkai beskubėdami, beragindami savo greitakojes griuvo ant žolės, o pasitaikė ir tokių atvejų, kai višta apsigalvodavo ir nutardavo nedalyvauti ir tik labai jau prašoma, raginama visgi išbėgdavo į trasą. Buvo ir tokių, kurios kiek pabėgėjusios, apsisukdavo ir grįždavo atgal. Kaip ten bebūtų, išaiškėjo pusfinalio ir finalo dalyviai, kitiems teko atsisakyti vilčių šiemet laimėti Vištų lenktynes, tad savo planus atidėjo kitiems metams. Ne visiems pasisekė parodyti gerus rezultatus, kitų vištaitės – nustebino.
Nuomotoms vištoms sekėsi
Nugalėtoja pripažinta lazdijietė, dabar gyvenanti Vilniuje, Modesta Puniškytė, kuri išsinuomojo lenktyninę vištą už 10 Eur, mat jos tėvai vištų neaugina. Per 5 sekundes, tiksliau per 5,13 sekundžių, jos višta įveikė 10 metrų trasą ir laimėjo čempionės vardą bei įspūdingą prizą. Višta, kurią Modesta pavadino Vėtra, laimėjo pirmąją vietą ir prizą – 300 Eur, kurį įsteigė restoranas „777“. Praėjusių metų nugalėtoja tenkinosi 100 Eur prizu.
Paklausta, kaip žada išleisti laimėtus pinigus, Modesta prisipažino, kad dar nespėjo sugalvoti, mat tokia sėkmė ją užgriuvo netikėtai. Visgi pagalvojusi atviravo, kad laimėtus pinigus išleis geriems darbams. Laimėjimą ji pavadino naujoko sėkme, mat dalyvavo varžybose pirmąjį kartą. Prisipažino, kad jos pažintis su vištomis paprasta: ji mėgsta kiaušinius.
Daugelis susirinkusių smalsuolių sakė žinoję, kad vištos greitos, bet kad tokios greitos, nesitikėję. „Net nežinojau, kad višta gali taip greitai bėgti. Dabar suprantu, kodėl jos kartais pasprunka nuo lapės ar kitų plėšrūnų. Gera žinoti, kad višta gali greitai bėgti“, – džiaugėsi Modesta. Po tokios sėkmės mergina žadėjo ir kitais metais sugrįžti namo – į Lazdijus, ir vėl dalyvauti varžybose.
Antrąją vietą šiemet laimėjo jau ne pirmus metus sėkmę Vištų lenktynėse bandęs lazdijietis Tomas Savukas. Beje, jo višta taip pat iš Jolitos nuomos punkto. Šiemet Tomo pasirinkta višta Pasienietė laimėjo antrąją vietą. Vyriškis dalyvavo varžybose antrąjį kartą, tad prisipažino, kad jam šiemet – šiek tiek lengviau. Pirmąjį kartą nieko nepešė, bet šiemet atsigriebė. Tomas gavo kuponą dviejų asmenų nakvynei kaimo turizmo sodyboje „Vitrūna“. Paklaustas, kodėl vištą pavadino Pasieniete, atsakė, kad ji tokia pat greita, kaip ir pasieniečiai.
Trečiąją vietą užėmė višta Šakira. Sesutės Neringa Šarkelytė ir jos asistentė Erika Šarkelytė galės paplaukioti „Kubo“ baidarėmis Baltosios Ančios upe. Šakira laimėjo kuponą keturiems asmenims.
Treniruoja ne tik žirgus
Varžybose dalyvavo ir Dzūkijos hipodromo komanda. Pasirodo, jie suvaldo ne tik žirgus, laisvalaikiu treniruoja ir naminius paukščius: vištas ir gaidžius. Ir nors varžybos – vištų, 2 gaidžiams buvo suteikta teisė pasivaržyti, kad nebūtų diskriminacijos. Gaidžiai varžėsi pabaigoje ir su vištomis nekonkuravo. Dviejų lenktyniavusių gaidžių šeimininkams atiteko Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro prizai.
Tiesa, komentatoriai tuoj suskubo patarinėti organizatoriams, kad šiems nereikėtų pamiršti paguodos prizų. Sako, vištos namo grįžusios savo vištidėje apkalbės.
Autorės nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.