Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Dėl liūties Vakarų Lietuvoje jau rezervuota beveik 90 tūkst. eurų nuostoliams padengti

2023/11/14


Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje kiek daugiau nei per parą iškrito viso lapkričio mėnesio kritulių norma, buvo užtvindytos gatvės ir kiemai. Draudikai skaičiuoja liūties padarytos žalos mastą.

Vien tik „Lietuvos draudimo“ duomenimis, patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą. Stipriai nukentėjo ir gyventojų, ir komercinis turtas.

Liūties padaryta žala vis dar skaičiuojama, greičiausiai sumos nuostoliams padengti augs ir viršys 100 tūkst. eurų sumą.

„Dėl liūties ir potvynio daugiausiai turtas nukentėjo Klaipėdos, Kretingos rajonuose ir Klaipėdos mieste. Taip pat nukentėjo ir Palangos miesto, Tauragės bei Telšių rajonų gyventojai“, – komentuoja draudimo bendrovės atstovas Mantas Norkus.

Anot draudimo eksperto, daugiausiai žalų registravo gyventojai, tačiau, žvelgiant į sumas, beveik su tokiais pat nuostoliais susidūrė ir verslo įmonės.

„Dominuoja dviejų tipų žalos: vanduo prabėgo per pastato atitvarines konstrukcijas ir buvo užtvindytos patalpos bei rūsiai. Nors daugiausiai nukentėjo būstas, nuostolių dėl šios liūties registruota ir transportui“, – sako M. Norkus.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas sako, kad tokios stichinės nelaimės dar kartą parodo, jog būtina pasitikrinti, ar nėra įtrūkimų pastatuose ir ant jų stogų, ar sandarūs lietvamzdžiai, drenažo sistema.

„Kalbant apie transportą – pakliuvus į didelę liūtį verčiau sustoti ir palaukti, kol lietus aprims. Tai geriausia padaryti artimiausioje stovėjimo aikštelėje, degalinėje, pasirinkti vietą, kur aplink nėra medžių“, – pastebi M. Norkus.

Specialistas pataria patyrusiems žalą pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

 

Partnerio turinys

Dalintis