Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Miškininkai atnaujino per tūkstantį kilometrų miško kelių

2023/12/27


Valstybinių miškų urėdija (VMU) per 2023 m. atliko miško kelių priežiūrą, remontą ir statybą už 7,72 mln. Eur, iš viso rekonstruota ir sutaisyta 1145 km miško kelių, nutiesta 7,03 km naujų kelių, investuojama į miško kelių priežiūros ir remonto techniką.

VMU prižiūri 38,2 tūkst. km miško kelių tinklą valstybinių ir privačių miškų teritorijoje, kurių priežiūrą vykdo dotacijomis bei nuosavomis lėšomis.

VMU į kelių priežiūrą ir tvarkymą investuoja nuosavas lėšas ir naudojasi programomis, tokiomis kaip Valstybinių miškų, valstybės saugomų teritorijų vietinės reikšmės kelių tiesimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) bei Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšomis, skirtomis miško kelių priežiūrai ir taisymui (remontui) visų nuosavybės formų miškuose programos.

„Siekiant, kad miško keliai būtų geros būklės tiek miškininkams atlikti darbus, privažiuoti prie gaisraviečių, tiek ir gyventojams lankantis miške, VMU kasmet didina miško kelių tvarkymo ir investicijas. Šiais metais investuodami į miško kelių priežiūrai ir taisymui reikiamą techniką, ypatingą dėmesį skiriame gamtą tausojantiems sprendimams“, – teigia VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Viena iš naujovių – laikinosios kelio plokštės. Vykdant kompleksinę miškų ūkio veiklą – laikinosios kelio plokštės padės užtikrinti atsakingą bei racionalų miškų išteklių naudojimą, nepakenkiant gamtotvarkos priemonių miškuose įgyvendinimui. Šios inovacijos dėka bus tausojama miško infrastruktūra: miško keliai, kvartalinės linijos, medienos sandėliavimo aikštelės ir kt. Šiuo metu įsigyjamos laikinosios kelio plokštės 2,5 km ilgio atkarpai. 1,8 mln. Eur investicijos grąža pasireikš ekonominiu, socialiniu bei ekologiniu aspektais.

Per 2023 m. įsigyti 4 greideriai, 3 ratiniai ir 1 vikšrinis ekskavatorius, kurių dalis jau naudojami darbuose, likę bus pradedami eksploatuoti 2024 m. I-II ketv. Taip pat įsigyjami 4 nauji savivarčiai automobiliai su hidromanipuliatoriais, smulkioji technika. Ši technika atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus ir pasitarnaus kelių priežiūrai, pakelių šienavimui.

Planuojant kelių taisymo darbus, jų apimtys nustatomos atsižvelgiant į gamtines sąlygas. Vadovaujantis teisės aktais, savivaldybės vykdomosios institucijos turi teisę priimti sprendimus apie nustatytą kelių sugadinimo tikimybės laikotarpį – esant šlapioms oro sąlygoms ar per sausrą – tokiu atveju eismas keliais gali būti apribojamas.

“Veikloje rūpinamės miško kelių būklės gerinimu, taip pat planuodami darbus vertiname gamtines aplinkybes, kad keliams žala nebūtų daroma. Todėl esant netinkamoms oro sąlygoms, darbai organizuojami mažesne apimtimi arba stabdomi, taip saugant ir tausojant miško infrastruktūrą. Bendraudami su savivaldybėmis ir seniūnijomis – siekiame visapusiško geranoriško bendradarbiavimo ir supratimo, tad vykdydami gamybą saugome ir tausojame kelius, o juos sugadinus, kuo skubiau, nesilaikydami maksimalių terminų, sutvarkome ir atstatome į pradinę padėtį”, – teigia VMU Miško infrastruktūros skyriaus vadovas Rolandas Kavėnas.

Miško kelių remonto darbus atlieka VMU darbuotojai ir rangovai, o sudėtingiems darbams, tokiems kaip kapitalinis kelių remontas, tiesimas, rekonstravimas atlikti pasitelkiami rangovai.

 

VMU fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...
2024/04/24

Vienas „Vičiūnų“ vadovų: verslo Rytuose pardavimo kaina nėra džiaugsminga

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupei“ po beveik dvejus metus trukusio proceso pagaliau pardavus verslą Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose N...