Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Miškininkystės studijos VDU Žemės ūkio akademijoje: nauja kokybė platesnei auditorijai

2023/02/07


Nuo ateinančių mokslo metų rugsėjo 1-osios Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakultete pradedama įgyvendinti atnaujinta II pakopos studijų programa Miškininkystė. Tai daroma reaguojant į šalies miškų sektoriui kylančius naujus iššūkius, vis sparčiau diegiamas inovacijas bei tarpdisciplininių kompetencijų įgijusių specialistų poreikį darbo rinkoje. Studijuoti programoje galės ne tik miškininkystės bakalaurai, kaip buvo iki šiol, bet ir baigusieji kitas I pakopos studijų programas.

Sprendimų sėkmę lemia nauji miškininkų gebėjimai bei žinios

„Šiuolaikinėje miškininkystėje kylančių iššūkių sprendimų sėkmę lemia nauji miškininkų gebėjimai bei žinios, kurių jau neužtikrino ankstesnysis magistrantūros studijų programos turinys. Be to, sparčiai kintantis gyvenimas skatina atverti antrosios pakopos miškininkystės studijas platesnių interesų bei kompetencijų auditorijai nei vien šios programos bakalaurams. Potencialūs mūsų magistrantai gali būti bakalaurai biologai, ekologai, žemėtvarkininkai, ekonomistai, gamtos išteklių teisėje besispecializuojantys teisininkai, inžinieriai baldininkai, veterinarijos gydytojai, besidomintys laukine fauna, ir daugelio kitų profesijų atstovai“, – VDU ŽŪA II pakopos studijų programos Miškininkystė atnaujinimo priežastis bei atveriamas galimybes įvairių profesijų atstovams komentuoja VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Mozgeris.

VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto Miško mokslų katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Mozgeris.

Pašnekovo pastebėjimu, miško paskirtis šiuo metu yra kur kas platesnė nei medienos gamyba, todėl ir šiuolaikinė miškininkystė neapsiriboja rutininių procedūrų vykdymu – miškininkas privalo gebėti priimti efektyvius sprendimus. Ir tam nepakanka klasikinės miškininkystės doktrinos išmanymo ir bazinių kompetencijų, įgyjamų I pakopos studijų metu.

Dvejų metų trukmės magistrantūros studijų programos Miškininkystė studentams, prof. dr. G. Mozgerio teigimu, bus giliau atskleista visa miško vertės grandinė – nuo ekologijos, genetikos, biologijos dalykų iki medienos pramonės, prekybos ir klimato kaitos valdymo.

Pirmaisiais mokslo metais magistrantai mokysis genetikos, taikomosios genetikos, biotechnologijų, miško auginimo ir apsaugos dalykų. Jiems bus dėstoma miškotyros metodologija, matematinių statistinių metodų taikymas miškotyroje, geoinformatikos mokslas. Magistrantai gilinsis į miško ekosistemų ekologiją, miško biologinės įvairovės apsaugą, mokysis tvaraus miško naudojimo planavimo, miško produktų ruošos ir apdorojimo technologijų. Taip pat jiems bus atskleisti Lietuvos ir tarptautinės miškų politikos, ekonomikos bei planavimo niuansai.

Modelis, atitinkantis tiek magistrų, tiek darbdavių poreikius

Antraisiais mokslo metais studentai dirbs mokslinį darbą, rengs baigiamąjį darbą bei studijuos pasirinktus dalykus, kurių spektras bus labai platus. Tai: miško monitoringas, miško našumas, gyvūnų ekologija ir etologija, rekreacinė ir miestų miškininkystė, miško biomasės energetika, miško logistika, miško išteklių ir ekosisteminių paslaugų inventorizacija, anglies apskaita ir klimato kaitos valdymas, miškininkavimo sprendimų priėmimo paramos sistemos, laukinių gyvūnų populiacijų valdymas ir medžioklės ūkio produktyvumas, inovacijos miško ūkyje, nuotoliniai tyrimai miškininkystėje, miško išteklių rinkodara ir verslas, miško ekosisteminės paslaugos, sumedėjusių augalų fiziologija, svetimų rūšių ekologija, kraštotvarka, taikomoji entomologija, taikomoji fitopatologija, gamtotvarka, mokslinė komunikacija, konsultavimo metodologija. Šis sąrašas yra atviras, nes numatoma kviesti skaityti paskaitas geriausius šalies miško ir su juo susijusių mokslų žinovus, bei dėstytojus iš užsienio. Taip pat bus skatinamos atskirų dalykų studijos užsienio universitetuose. Tikimasi, kad antraisiais studijų metais formuosis teminėse dalykų grupėse besispecializuojančių studentų srautai. Toks modelis turėtų geriausiai atitikti tiek pačių magistrų, tiek darbdavių poreikius.

 

VDU ŽŪA informacija

ŪP archyvo ir VDU ŽŪA nuotraukos

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...