Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Pašiliuose daugėja gyventojų, statomi nauji, rekonstruojami seni namai

2024/05/16


Kėdainiai ("Rinkos aikštė"). Nors dažnai girdime sakant, jog kaimai nyksta ir miršta, tačiau yra ir gražių išimčių. Štai Kėdainių rajone esantis Pašilių kaimas auga – jame kasmet daugėja registruotų gyventojų, kasmet statomi nauji namai. Šis kaimas sudarytas iš sodininkų bendrijų, tačiau tikrų sodininkų čia lieka vis mažiau. Realybė tokia, kad sodininkų bendrijos virsta gražia priemiestine gyvenviete.

Daugėja gyventojų

Pelėdnagių seniūnijos Pašilių kaimo sodai virsta gražia ir išpuoselėta gyvenviete. Pašiliuose gerėja infrastruktūra, tad čia darosi puiki vieta ne tik poilsiauti, bet ir gyventi nuolat.

„Šiandien Pašilių kaime turime daugiau nei keturis šimtus asmenų, čia deklaravusių gyvenamąją vietą. Realiai gyventojų yra dar daugiau. Nemažai čia gyvena ne tik kėdainiečių, bet ir kauniečių.

Dalis žmonių gyvenamąją vietą yra deklaravę mieste, o realiai gyvena Pašiliuose esančiose sodininkų bendrijose.

edvinas pagirskas
Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas: „Šiandien Pašilių kaime turime daugiau nei keturis šimtus asmenų, čia deklaravusių gyvenamąją vietą.“ /Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Faktas tas, kad gyventojų skaičius auga kasmet ir ženkliai. Ir ši tendencija tęsiasi metai iš metų“, – sako Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

Suskirstyti į bendrijas

Pašiliuose nuo seno įkurtos sodininkų bendrijos – čia buvo vystoma sodininkystė. Dabar daržų šioje gyvenvietėje pastebima vis mažiau.

„Sodai yra suskirstyti į bendrijas. Reiktų pažymėti, kad vieną sodininkų bendriją prijungėme prie Pelėdnagių. Nuo šiol „Chemikų“ bendrijos teritorija priklauso Pelėdnagiams, o ne Pašiliams. Tačiau net tą dalį prijungus prie Pelėdnagių, gyventojų skaičius Pašiliuose, lyginant su praėjusiais metais, vis tiek išaugo keliomis dešimtimis.

Vadinamieji viršutiniai Pašiliai dabar prasideda už Tūkstantmečio ąžuolyno, o apatiniuose teritoriniu požiūriu niekas nepakito“, – pasakoja Pelėdnagių seniūnas.

Pašilių kaimo gyventojų neramina keli klausimai – sodų bendrijų keliukai ir pagrindinės Labūnavos gatvės apšvietimas.

Daugėja statybų

Pašiliuose esančias sodininkų bendrijas pavasarį apvažiavęs seniūnas įsitikino, kad čia daugėja ir naujai statomų namų.

„Tai dabar apvažiavus sodus galime pamatyti bent dešimt naujai statomų namų. Žmonės iš miesto kraustosi į sodus.

Čia labai patogi vieta ir jaunoms šeimoms, ir pagyvenusiems žmonėms. Pašiliai yra šalia miesto, važiuoja autobusas, geras kelias, šalia Pašilių yra Pelėdnagių gyvenvietė, kurioje yra seniūnija, darželis, ambulatorija, degalinė, parduotuvės, įvairios įmonės. Net greitosios medicinos pagalbos pastotė yra. Iš kitos pusės – susisiekimas su Babtais, Kaunu. Sudėjus visus pliusus ir minusus žmonės tikrai gyvenimui renkasi šią gyvenvietę. Ji yra perspektyvi“, – apibendrino E. Pagirskas.

Pasiliu gyvenviete
Pašilių kaimo gyventojų neramina keli klausimai – sodų bendrijų keliukai ir pagrindinės Labūnavos gatvės apšvietimas.

Neramina keli klausimai

Tačiau vietos gyventojus neramina keli klausimai – sodų keliukai ir pagrindinės gatvės apšvietimas.

Deja, šiuo metu Lietuvoje galiojantys įstatymai numato, kad sodininkų bendrijų keliais turi rūpintis patys sodininkai, išskyrus tuos, kuriuos savo žinion perima rajonų savivaldybės.

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus. Tuomet tikimasi, kad šie palaipsniui bus ne tik greideriuojami, ne tik tvarkomi, bet ir asfaltuojami.

Rajoninis kelias Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai veda per Pašilių kaimą (Labūnavos gatvė). Ši gatvė nuolat skendi tamsoje, o vietiniai bijo dėl savo vaikų gyvybių.

Gyventojai ne kartą išreiškė norą, kad būtų įrengti bent keli šviestuvai prie dviračių tako, kaip padaryta Kėdainių miesto Kauno gatvėje. Pašiliuose gyvenantys žmonės norėtų, kad bent labiausiai apgyvendintas kilometro ruožas būtų apšviestas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS / RINKOS AIKŠTĖ

Autoriaus nuotr.

Viršelyje: Pelėdnagių seniūnijos Pašilių kaimo sodai virsta gražia ir išpuoselėta gyvenviete. Pašiliuose gerėja infrastruktūra, tad čia darosi puiki vieta ne tik poilsiauti, bet ir gyventi nuolat.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius