Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

2023/02/03


Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Kuriant naujas uniformas buvo siekiama, kad ją dėvintys pareigūnai jaustųsi patogiai, ergonomiškai ir stilingai dirbant universaliomis darbo aplinkybėmis. Įvairūs funkciniai uniformos dalių sprendiniai suteikia laisvumo judesiams bei galimybę prie uniformos prisitaikyti ir tinkamai susidėti reikiamas apsaugos ir darbo priemones. Į drabužius integruoti ir šviesą atspindintys elementai.

Naują tarnybinę uniformą jau išbandė ir Kauno teritorinės muitinės krovinių posto ,,Tiekimas“ pareigūnai Edgaras ir Romanas. Pasak jų, naujos uniformos daug patogesnės, geresnės kokybės, pritaikytos įvairioms darbo sąlygoms. Dėl įvairiais būdais transporto priemonėse gabenamos kontrabandos neretai jiems tenka imtis ir rimtesnių įrankių, o nuodugniai apžiūrai atlikti reikalinga patogi apranga. Be to, kaip teigia naujas uniformas išbandę pareigūnai, su jomis jaučiasi ne tik patogiau, bet ir šilčiau.

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnė Marija džiaugiasi ne tik nauja uniforma, kuri, jos nuomone, labai patogi, gražaus ir stilingo modelio, bet ir tuo, kad naujos uniformos neatsiejamos nuo muitinės pareigūno įvaizdžio. „Muitinės vertybės, tokios, kaip pagarba žmogui ir valstybei, neatsiejamos ir nuo pagarbos sau, kaip pareigūnui, bei žmonių pagarbos tau, kurie tave mato kaip šios institucijos veidą“, – sako pareigūnė.

Naujos uniformos buvo pradėtos kurti 2019 m., siekiant užtikrinti geresnes ir patrauklesnes muitinės pareigūnų darbo sąlygas bei atsižvelgus į besikeičiančias muitinės pareigūnų atliekamas darbo funkcijas. Uniformas kūrė suburta Lietuvos muitinės pareigūnų ir darbuotojų darbo grupė, naujai kuriamos uniformos (medžiagos, dizaino sprendiniai) buvo testuojamos muitinės pareigūnų realiomis darbo sąlygomis. Po atliktų testavimų bei glaudaus muitinės pareigūnų ir darbo grupės tarpusavio bendradarbiavimo, išsakytų pasiūlymų, kaip dar būtų galima labiau patobulinti muitinės pareigūnų uniformą, buvo patvirtinti naujos muitinės pareigūnų uniformos modeliai.

Paskutinis Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės uniformos atnaujinimas buvo atliktas 2009 m.

 

Muitinės pranešimas

Dalintis
Verslas