Laimutė Vanagaitė iš Prienų sako, kad konservuoja žiemai tą, ką valgo šeimyna. ,,Aš asmeniškai pati mėgstu šiuos marinuotus pomidorus, ir jau metai iš metų tik taip konservuoju. Patiko šis receptas labai, tai taip ir liko mėgstamiausias“, – teigia Laimutė ir dalinasi receptu.
Į stiklainių dugną dedu: svogūnų pusžiedžius, krapus, česnako skiltelių gabalėlius, kvapniųjų pipirų žirneliais, juodųjų pipirų žirneliais, lauro lapų, šviežių baziliko lapelių, petražolių. Sluoksniuoju stiklainyje: pjaustytus pomidorus, svogūnų pusžiedžius, krapus, petražoles.
Marinatui reikės:
1,5 l vandens;
2 šaukštų druskos be kaupo;
6 šaukštų cukraus su kaupu.
Gaminimo eiga:
Daržoves supjaustau ir dedu sluoksniais į stiklainius su žalumynais, sudėjus viską į stiklainius, pastatau virti marinatą. Kol jis verda, į kiekvieną stiklainį po vieną valgomąjį šaukštą pilu saulėgrąžų aliejaus ir acto, pavirus marinatui užpilu juo pomidorus stiklainyje, dedu dangtelius, ir statau stiklainius sterilizuoti į puodą su vandeniu (ant dugno patiesiu rankšluostį).
Svarbu: stiklainiai neturi liestis tarpusavyje, kitu atveju skils. Sterilizuoju 5–10 min. nuo vandens užvirimo pradžios. Užsuku dangtelius, apverčiu ir užkloju nakčiai šiltai. Stiklainiai yra 1l ir 720 ml talpos. Pomidoriukai būna labai skanūs!
Kėdainietė Virginija Bladikienė džiaugiasi gausiu pomidorų derliumi, mat šią vasarą pomidorai puikiai derėjo ne tik šiltnamyje, bet ir lauke. Moteris dalinasi populiariausiu jos šeimos pomidorų konservavimo receptu su želatina.
Į iškaitintus stiklainius sudėti supjaustytus pomidorus ir svogūnus. Supjaustytus pusžiedžiais svogūnus gerai būtų pamarinuoti actu, juos sudėti sluoksniais, išvirti marinatą.
Marinatui reikės:
1 l vandens;
2 v. š. druskos;
3 v. š. cukraus;
3 lauro lapų;
6-8 kartieji pipirai;
0, 5 stikl. acto (9 proc.)
100 g želatinos.
Gaminimas:
Į nuimtą nuo ugnies marinatą pilti actą. Prieš tai ištirpinti želatiną šaltame virintame vandenyje. Ją pašildyti ir supilti į marinatą paskutinę. Užpilti marinatu stiklainius su pomidorais ir kaitinti puode su vandeniu iki 80 C temp., svarbu, kad vanduo neužvirtų. Išeiga – 7 stiklainiukai 0,5 talpos.
Kėdainietė Ilona Mykolaitienė pasakoja, kad jos mėgstamiausi pomidorai marinuoti su bazilikais. Kam nepatinka bazilikai, vietoj jų galima dėti petražolės, saliero ar gelsvės šakelių.
Marinatui reikės:
1 l vandens;
1 v. š. druskos;
2 v. š. cukraus;
2-3 g. citrinų rūgšties;
krapų, bazilikų, česnakų, kvapniųjų pipirų.
Kaip pagaminti:
Nuplautus pomidorus nusausinti ir sudėti į stiklainius. Tarp pomidorų prikaišioti žalumynų. Krapų dėti tik tiek, kad jie neužgožtų bazilikų skonio ir kvapo. Iš nurodytų produktų išvirti marinatą, juo užpilti pomidorus. Stiklainius dėti į puodą su vandeniu ir pasterizuoti 80-90 C temp. apie 30 min.
Kėdainietės Linos Skeivienės šeima labiausiai mėgsta pomidorus, konservuotus be vandens arba natūraliai savo sultyse. Tokie pomidorai ypač tinka sriuboms, su makaronais, plovu, balandėliais.
Reikės:
1 l pomidorų;
1 a. š. druskos.
Gaminimas:
Pomidorus plikyti virintu vandeniu 1-2 min., paskui staigiai atvėsinti šaltu vandeniu, nulupti. Taip apdorotus pomidorus prieš dedant į puodą geriau pamatuoti, kad žinotume, kiek bus litrų. Didesnius pomidorus galima perpjauti, mažesnius dėti neperpjovus. Žinant kiek litrų pomidorų, dedame druskos. Paverdame apie 10 - 15 min. Gautą pomidorų masę su sveikais ir sultis paleidusiais pomidorais sudedame į švarius stiklainius ir uždarome.
Viršelio nuotr.: Pomidorai su bazilikais. I. Mykolaitienės nuotr.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.