Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

BNS

 

Premjerė: diskusijos dėl mokesčių gali tęstis ne vienerius metus

2023/12/21


Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė kitais metais sieks įgyvendinti jau priimtus sprendimus, o diskusijos dėl mokesčių pertvarkos gali tęstis ne vienerius metus, tačiau galiausiai vis tiek turės būti priimta.

„Vakar Vyriausybė kaip tik atnaujino priemonių planą iki kadencijos pabaigos, ką norėtume padaryti, turint minty, kad tai 11 mėnesių. Svarbiausia būtų dabar tiesiog pabaigti, įžeminti, paleisti į gyvenimą tuos sprendimus, kurie priimti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjerė.

„Diskusija dėl mokesčių tęsis, visiškai pritariu Algirdui Sysui – vienas ar kitas Seimas tuos sprendimus turės priimti. Galim diskutuoti ir metus, dvejus, penkis, bet su tokiu mažu perskirstymu kokybiško viešojo sektoriaus proveržio jokia Vyriausybė negalės pasiekti, tas vis tiek turės apsispręsti“, – kalbėjo ji.

Komentuodama LRT užsakymu atliktą apklausą, pagal kurią visuotiniam nekilnojamojo turto (NT) mokesčiui pritartų tik 3 proc. Lietuvos gyventojų, premjerė sako, kad tokia apklausa yra manipuliatyvi.

„Galima visokius klausimus užduoti, pavyzdžiui, galėčiau portalo paprašyti padaryti apklausą, ar jūs norite gerų viešųjų paslaugų ir manau, kad atsakymo „ne“ turbūt būtų dar mažesnis procentas negu rtrys, nes visi nori to, kas finansuojama už mokesčius, o kad patys mokesčiai žmonėms nepatinka, nėra čia kaži ko nenatūralaus. Atrodo, kad čia gal manipuliatyvi apklausa, nes reikėtų dėti ant stalo visus argumentus ir aiškinti, kas yra kitoje pusėje“, – teigė I. Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad pagal Seimui pateiktą projektą NT mokestis nebūtų visuotinis, nes du trečdaliai žmonių jo nemokėtų.

Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisų projektas įstrigo Seime dar iki 2024 metų biudžeto priėmimo.

Siekdama padidinti NT mokesčio bazę, Vyriausybė yra pateikusi siūlymą apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą, įskaitant ir vienintelį turimą būstą. Projektas buvo kelis kartus taisomas, galiausiai pasiūlyta pagrindiniam būstui taikyti 0,05–0,5 proc. tarifą, o aukštesnį – 0,5–4 proc. – nustatyti apleistiems, neprižiūrimiems NT objektams. Komerciniam turtui savivaldybės galėtų nustatyti 0,5–3 proc. tarifą.

Prezidentas Gitanas Nausėda lapkritį teigė, kad naujo NT mokesčio įstatymo projektas yra „antisocialinis“ ir neturintis aiškaus pagrindimo, todėl jis vetuotų įstatymą, jei Seimas jį priimtų.

Dabar NT apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką – nuo 200 tūkst. eurų.

 

Autorė Erika Alonderytė-Kazlauskė / BNS

123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.