Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023
Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023

Restruktūrizavimas Klaipėdos mėsinei nepadėjo atsikratyti visų skolų

2023/04/25


Klaipėda, balandžio 25 d. (BNS). Baigiantis vienos didžiausių šalies mėsos perdirbimo įmonių Klaipėdos mėsinė restruktūrizavimo laikui aiškėja, kad dalies skolų bendrovė per penkerius metus nesugebėjo grąžinti, jos įsipareigojimai dar siekia 2,5 mln. eurų.

Bendrovės restruktūrizavimo administratorės Letos Gečienės teigimu, neužtenka laiko atsiskaityti su antros eilės kreditoriais, tačiau teismo pratęstu ir pakeistu restruktūrizavimo planu bus keičiamas mokėjimo grafikas.

„Planu tiesiog keičiamas mokėjimo grafikas ir tam tikra dalis reikalavimų iškelta už restruktūrizavimo ribų. Bet tai visiškai nenauja, nes nuo pat pradžių taip buvo, tiesiog persiskirstė sumos, nesakyčiau, kad vėlinama“, – BNS sakė L. Gečienė.

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas tenkino mėsinės prašymą ir pratęsė plano pakeitimus, tarp kurių daugumos skolų – 2,1 mln. eurų, arba 83,5 proc. visų finansinių reikalavimų (2,5 mln. eurų) – jų išmokėjimas iškeliamas už restruktūrizavimo ribų.

„Tai reiškia, kad skolą, kuri susidaro iki restruktūrizavimo, ji nėra grąžinama visa restruktūrizavimo laikotarpiu – penki metai šiuo atveju. Visą sumą skolos įmonė neturi galimybių grąžinti per penkių metų laikotarpį, tai dalį skolos iškelia už plano, su kiekvienu kreditoriumi derėsis atskirai dėl skolos išdėstymo“, – paaiškino L. Gečienė.

Pasak jos, įmonė nesugebėjo sumokėti visų skolų per penkerius metus – ji jau atsiskaitė su banku, su kitais kreditoriais, tačiau su antros eilės kreditoriais ji nespėjo atsiskaityti.

Nuo 1991-ųjų veikiančiai įmonei restruktūrizavimo byla iškelta 2018 metų sausį, Klaipėdos apygardos teismui konstatavus, jog bendrovė yra nemoki.

Kreditoriai planą keisti nutarė praėjusių metų pabaigoje, pakeitimus 2022-ųjų gruodį patvirtino Klaipėdos apygardos teismas, tačiau daliai kreditorių nesutikus ir šią nutartį apskundus, Lietuvos apeliacinis teismas grąžino ją pirmai instancijai nagrinėti iš naujo.

Kaip nurodoma balandžio 24-osios Klaipėdos apygardos teismo nutartyje, su administratorės prašymu keisti restruktūrizacijos planą nesutiko Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai įmonė skolinga daugiau nei 100 tūkst. eurų, ir įmonė „Aisvita“ – Klaipėdos mėsinės skola jai siekia apie 56 tūkst. eurų.

Didžiausia įmonės kreditorė – bendrovė „Baltijos mėsos grupės logistika“, kuriai skola siekia 1,83 mln. eurų, plano keitimui pritarė ir teismui nurodė, jog tai padės išsaugoti veikiančią įmonę.

Teismo nutartį dar galima skųsti.

„Sodros“ duomenimis, Klaipėdos mėsinėje šiuo metu dirba 120 darbuotojų. 2021 metais ji gavo beveik 17 mln. eurų pajamų ir patyrė 91,5 tūkst. eurų nuostolį.

 

Valdas Pryšmantas/BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...
2023/10/01

Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimas skatinamas jau šešerius metus

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai su...
2023/10/01

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno vartus ir išrinkti vardus dviem šiemet pasaulį išvydusiems stumbriu...
2023/10/01

Tyrimas: gyventojai aiškiau atpažįsta finansinius sukčius

Su įvairiais sukčiavimo atvejais susiduria daugiau nei 9 iš 10 Lietuvos gyventojų, nemaža dalis jų atpažįsta ir dažniausiai pasitaikančias finansinio sukčiavimo apraiškas. Tokius rezultatus atskleidžia šių metų rugsėjį Pinigų ...
2023/10/01

LAMMC prisideda prie sorų metų misijos

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais. Siekiama atkreipti dėmesį į sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis. Skatinama tvari sorų gamyba, kart...