Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Šešios įmonės ketina atleisti beveik 200 darbuotojų

2023/03/14


Vilnius, kovo 14 d. (BNS). Šešios Lietuvos įmonės, tarp jų ir „Kretingos grūdai“, dėl įvairių priežasčių apie atleidimus įspėjo beveik 200 darbuotojų, rodo Užimtumo tarnybos duomenys.

Įmonės apie grupės darbuotojų atleidimą tarnybą informavo vasario 24 – kovo 7 dienomis. Bendrovės privalo pranešti tarnybai, kai planuojamų atleisti žmonių skaičius yra ne mažesnis nei 10 proc. personalo.

Kaip BNS pranešė tarnyba, likviduojama Vilniaus rajono elektros variklių, generatorių ir transformatorių gamintoja „Arrival LT“ atleidžia visus 42 darbuotojus: technologijų, gamybos ir mechanikos inžinierius, metalurgijos technologinių procesų valdymo įrangos operatorius, pirkimo specialistus.

Suomijos kapitalo logistikos bendrovė „Itella Logistics“ pranešė atleisianti 38 darbuotojus – logistikos specialistus, sandėlių operatorius, administratorius, nes jų funkcijos tampa perteklinės, tarnybai nurodė įmonė.

Pašarų gamybos bendrovė „Kretingos grūdai“ ruošiasi atleisti pusę – 15 iš 30 darbuotojų, tarp kurių yra krovikai, prekių fasuotojai, vadybininkai ir kiti, kurių funkcijos tapo perteklinės.

Tauragėje veikianti medienos apdirbimo įmonė „F.B. Produktion“ pranešė apie 20 atleidžiamų darbuotojų – dėl ekonominių priežasčių darbo neteks nekvalifikuoti darbininkai ir medienos apdirbimo įrangos operatoriai. Bendrovėje šiuo metu dirba 70 darbuotojų.

Bankrutuojanti Kauno vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimo bendrovė „Santranga“ atleidžia visus 35 darbuotojus – daugiausiai suvirintojų, taip pat santechnikus ir sąmatininkes.

Likviduojama Technikos priežiūros tarnyba, užsiimanti techniniu tikrinimu ir analize, atleidžia 29 darbuotojus, tarp kurių – 19 įrenginių techninės priežiūros inžinierių, penki padalinio vadovai ir kiti. Šiuo metu įmonėje dirba 41 žmogus.

Vyriausybė tarnybą likviduoti nutarė pernai vasarą, įstaiga veiks iki liepos.                                                                                                                                    

 

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...