Ashburn +18,3 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023
Ashburn +18,3 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023

Vilkiškių krašto žmonės nerimavo, kad tik neuždarytų jų pamėgtos parduotuvės

2023/02/08


Vilkiškietė Sandra Merkelienė prisiminė, kaip pernai pamatė skelbimą, kad parduodama jų kaimo parduotuvė: „O žmonės labiausiai nerimavo, kad tik ji neužsidarytų. Mes patys čia apsipirkdavom“.

Sandrai yra tekę prekiauti ir turguje, ir parduotuvėje, nors pagal profesiją ji siuvėja. Nuo šio sausio dirba Vilkiškių parduotuvėje, kurią nusipirko iš kriklinietės Alfonsos Jankevičienės.

– Žmona dirbti norėjo, o vaikai maži. Taigi gera proga pabandyti, nes parduotuvė šalia mūsų namų, – atskleidžia Vilkiškiuose augęs ir gimtinėje ūkininkaujantis Kęstutis Merkelis.

Sandra – iš Rokiškio krašto, vėliau gyveno Panevėžyje, bet jau devyneri metai – Vilkiškiuose:

– Augau kaime, tad noriu, jog ir mūsų vaikai gyventų erdvioje sveikoje aplinkoje, valgytų namuose užaugintas daržoves. Kamilė – Pumpėnų gimnazijos pirmokė, o Liepai – šešti metai, lanko Kriklinių darželį.

Sandra ir Kęstutis Merkeliai su dukra Kamile (mažesnioji Liepa Kriklinių darželyje). Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Vilkiškietė pripažįsta, jog perkant parduotuvę ir imantis šio verslo, buvo nerimo, tai natūralus jausmas:

– Tačiau gyvenime mėgstu rizikuoti.

Nedidelė jauki Vilkiškių parduotuvė beveik prieš penkerius metus tvarkingai įrengta buvusiame pieno supirkimo punkte.

Nedidelė jauki Vilkiškių parduotuvė įrengta buvusiame pieno supirkimo punkte. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

– Anksčiau atvažiuodavo autoparduotuvė. Prisimenu, kaip kaimynės joje apsipirkdavo, – pasakoja Sandra.

Dar seniau Vilkiškiuose parduotuvė buvo nuo sovietmečio laikų. Tarkim, maždaug prieš keturis dešimtmečius šiame kaime gyveno apie du šimtus žmonių, dabar – perpus mažiau.

Bet Sandra pastebi, kad čia daugėja jaunų gyventojų. Jaunos šeimos nori grįžti į kaimą, perka sodybas, remontuoja. Tai patvirtina namų ieškantys pirkti skelbimai.

– Iki Panevėžio palyginus netoli. Nuo Vilkiškių iki Pumpėnų penki kilometrai, iki Kriklinių – du, – pasidžiaugiame, kad ir išasfaltuoti keliai kaimą labai priartina prie miesto, taigi ir todėl šis kraštas atgimsta, jaunėja.

Apie Vilkiškių parduotuvę jau anksčiau girdėjome daug gerų atsiliepimų: galima visko nusipirkti, o jei ko neturi, tuomet užsako ir atveža.

– Alfa Jankevičienė buvo profesionali pardavėja, tad jos tvarka ir išliko. Be to, visada galiu paklausti patarimų, – Sandra įsitikino, jog žmonės šiame krašte geri, vieni kitus pažįsta, žino, kam ko reikia, kas ką mėgsta. – Tikrai nėra taip, kad kaimo parduotuvėje perka tik alkoholį.

Kol kalbėjomės, Vilkiškių parduotuvės durys beveik neužsidarė – ėjo apsipirkti ne vien vilkiškiečiai, bet ir atvažiavo iš Moliūnų, Kriklinių, Pumpėnų. Atkeliauja ir iš Panevėžio rajono Puodžiūnų, kurie už poros kilometrų.

Pirkėjai – ne tik vilkiškiečiai, bet atkeliauja ir iš aplinkinių kaimų. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Kaimo žmonės pirko pačių įvairiausių prekių: pieno, arbatos, giros, katėms maisto, cigarečių, ledų, svogūnų, mandarinų, alaus, lašišos…

Beje, tiekėjas pristatė kvepiančios žuvies.

– Telefonu užsakom ir patys tiekėjai mums veža prekes, – Sandra pripažįsta, jog antkainio neužsikelsi, nes reikia, kad eitų pirkėjai, kad prekyba suktųsi, kad prekės neužsigulėtų ir būtų šviežios.

Savo parduotuvėje Sandra Merkelienė dirba kasdien nuo 10 iki 18 valandos, tik sekmadienį – nuo 11 iki 15 val.

 

Asta BITINAITĖ

Darbs.lt

Dalintis

2023/03/22

Seime svarstoma, ar drausti prekybininkams skirti baudas tiekėjams

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Ekonomikos ir inovacijų ministerijai tvirtinant, kad didžioji prekybos tinklų dalis atsisakė nepagrįstų baudų tiekėjams sutrikus prekių pristatymui, Konkurencijos tarybos atstovė teigia, kad iš tiekėjų sulaukiama ...
2023/03/22

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį. Sulaikyta 11 asmenų – Lietuv...
2023/03/22

Juodalksnio bandomųjų želdinių matavimas

Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai kasmet matuoja ir vertina miško medžių palikuonių bandomuosius želdinius.  
2023/03/22

Viceministras: valstybės paramą galės gauti daugiau smulkių šiltnamių ūkių

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Daržovių šiltnamiuose augintojams prašant dosnesnės valstybės paramos, žemės ūkio viceministras sako, kad dabar į ją galės pretenduoti ir mažesnių šiltnamių savininkai. Paulius Astrauskas sako, kad m...
2023/03/22

Siekiama stiprinti pieno pardavėjų derybines galias

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai. Esminė nuostata – atsisakyti žalio ...
2023/03/22

Trąšas naudokime atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) akcentuoja, kad trąšas į žemę reikia berti saikingai, atsakingai ir laikantis gamintojų rekomendacijų arba tręšimo grafiko. Taip pat ūkininkams primena, kad galima naudoti tik į Identifikavimo...
2023/03/22

Europos Komisija pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus

Šiandien Europos Komisija (EK) pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus. Šis pasiūlymas suteiks vartotojams daugiau aiškumo, jie galės būti tikresni, kad tai...
2023/03/22

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.
2023/03/22

Neplaninis patikrinimas UAB „Ekologistika“

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) šiuo metu atlieka neplaninį UAB ,,Ekologistika“ patikrinimą dėl aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymosi. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad įmonė per kelis metus...