Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

VMVT įspėja: maisto papildai negydo!

2023/04/21


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) reaguodama į viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose bei spaudoje vis dažniau pasirodančias klaidinančias ir tikrovės neatitinkančias reklamas apie gydomąsias maisto papildų savybes, gyventojus ragina būti budrius, kritiškai vertinti pateiktą informaciją ir nesusigundyti reklamose pasakojamomis istorijomis, kad maisto papildas neva gali išgydyti tam tikras ligas, pavyzdžiui – nagų grybelį. Maisto papildas nėra panacėja, jis negali atstatyti regėjimo, klausos, išgydyti nemigos ir pan.

VMVT specialistai įspėja, nors maisto papildų ir vaistų yra labai panašios formos, ir vieni, ir kiti parduodami vaistinėse, tačiau maisto papildas – ne vaistas! Maisto papildas – tai įprastam racionui papildyti skirtas maisto produktas, kuris yra koncentruotas vienos arba kelių maistinių arba kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį. Toks produktas yra skirtas tik normalioms organizmo funkcijoms palaikyti.

„Maisto papildų ženklinimui yra keliamos dvi svarbiausios sąlygos – tai yra jei maisto papildų ženklinime arba reklamoje yra naudojami leidžiami sveikatingumo teiginiai, pvz., skirtas imuninei sistemai, kaulams ir t. t., tokiu atveju sudėtyje turi būti medžiaga, kuri ir padeda palaikyti būtent tas nurodytas funkcijas. Tačiau ir to nepakanka – tokie teiginiai turi būti ir moksliškai įrodyti bei reglamentuoti Europos Sąjungos. Vis dėl to tokie teiginiai nieko bendro neturi su ligos gydimu ar profilaktika. Maisto papildas gali praturtinti mitybą tam tikromis medžiagoms, tačiau konkrečių sveikatos sutrikimų – negydo. Tikimės šią informaciją įsidėmės ne tik vartotojai, tačiau atkreips dėmesį ir papildus pastaruoju metu intensyviai reklamuojantys nuomonės formuotojai“, – pažymi vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Olga Barkovska.

Maisto papildų prekyba Lietuvoje yra reglamentuota. Lietuvoje galima pardavinėti tik notifikuotus maisto papildus, tai reiškia, kad prieš tiekiant į rinką, maisto papildui turi būti atlikta kontrolės procedūra, kurios metu vertinama, ar papildas yra saugus ir tinkamas vartoti. Ar maisto papildas yra notifikuotas, galima pasitikrinti VMVT internetiniame puslapyje, notifikuotų maisto papildų sąraše, į paieškos laukelį įvedus maisto papildo pavadinimą arba įmonės, teikiančios maisto papildą rinkai, pavadinimą.

 

VMVT informacija

 

 

Dalintis
Verslas