Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Žemės ūkio rūmų ir Šiaulių bankas siekia, kad ūkininkų aruodai būtų kuo pilnesni

2014/05/29

Stiprindami bendradarbiavimą, Žemės ūkio rūmai ir lietuviško kapitalo bankas – Šiaulių bankas – Lietuvos žemdirbiams siekia sudaryti palankesnę skolinimosi aplinką, teikia informaciją apie specialias banko paslaugas ūkininkams, skirtas efektyviam finansų tvarkymui.

„Žemės ūkio rūmai nuolat rūpinasi, kad Lietuvos žemdirbiams būtų sudarytos kuo geresnės ūkininkavimo sąlygos. Todėl buvo labai džiugu susitikimo metu sužinoti, kad Šiaulių bankas, atsižvelgęs į ūkininkų poreikius, siūlo ūkininkams išskirtinių paslaugų, specialiai šiam verslo segmentui skirtais banko produktais siekia prisidėti prie sėkmingos jų ūkių plėtros“, – džiaugėsi Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

„Ūkininkų veiklos ritmą diktuoja metų laikai. Kiekvienas sezonas išskirtinis savo darbų specifika, tad mūsų siekis – kad ūkininkai tinkamai ir sklandžiai pasiruoštų kaskart vis kitiems, nuo sezono priklausomiems ūkio darbams. Atsižvelgę į ūkininkų poreikius, siūlome efektyvesnį finansų valdymą – taikome palankius banko paslaugų įkainius, teikiame patogią išperkamosios nuomos (lizingo) paslaugą, o pritrūkus ūkininkams apyvartinių lėšų, prireikus pinigų investicijoms, galime pasiūlyti jiems kreditus palankiomis sąlygomis“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

Šiaulių banke ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, prireikus lėšų svarbiausiems darbams atlikti, supaprastintomis sąlygomis iki š. m. rugpjūčio 31 d. dar gali teikti paraiškas dėl kreditų iki 100 tūkst. litų. Kreditai teikiami kredito, kredito linijos limito ar sąskaitos kredito (overdrafto) forma. Kredito grąžinimo užtikrinimo priemonė gali būti vekselis arba kitas kliento ir banko bendru sutarimu pasirinktas turtas. Kad darbai vyktų sklandžiai, individualiai dirbantys ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės Šiaulių banko suteiktą kreditą gali naudoti pagal poreikius – sėkloms, trąšoms, kurui ar kitų žemės ūkio darbams reikalingų prekių įsigijimui.

Šiaulių bankas taip pat teikia „Kreditus žemei“, kurie skirti žemės ūkio paskirties valstybinės žemės pirkimui, bei „Kreditus ūkiui“ – kredito linija, kurios grąžinimui panaudojamos Nacionalinės mokėjimo agentūros išmokos.

Efektyviam kasdienių finansinių reikalų tvarkymui Šiaulių bankas ūkininkaujantiems siūlo itin patrauklius banko paslaugų rinkinius „Ūkiškai“, „Ūkiškai PLIUS“ ir „Ūkiškai PLIUS GOLD“. Pasirinkusieji vieną iš šių rinkinių per banko paslaugų internetu sistemą „SB linija“ gali nemokamai atlikti neribotą skaičių pavedimų litais į sąskaitas Šiaulių banke ir į kitus Lietuvoje registruotus bankus – tai itin patogu, atsiskaitant už prekes (įrangą, techniką, žaliavas ir pan.) bei paslaugas. Kiekvienas ūkininkas, besinaudojantis specialiai ūkininkams skirtu paslaugų rinkiniu, automatiškai apdraudžiamas nuo nelaimingų atsitikimų – draudimo dydžiai priklauso nuo pasirinkto paslaugų rinkinio.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Ledinės maudynės tampa kultūros dalimi

Vis daugiau savo sveikata besirūpinančių žmonių susidomi grūdinimosi ir imuniteto stiprinimo būdais, o žiema – pats tinkamiausias metas tam. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS)  jau 34 metus organizuoja grūdinimąsi skatinančius renginius.
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...