P. Lukševičius palieka K. Navicko politinę komandą

Ketvirtadienį apie traukimąsi iš žemės ūkio viceministro pareigų paskelbė Paulius Lukševičius. Pirmiausia apie tai jis pranešė savo profilyje socialiniame tinkle, o vėliau šią informaciją išplatino ir Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Už gamybą buvęs atsakingas P. Lukševičius ketvirtadienio rytą feisbuke teigė, kad baigia vadybinės misijos etapą ŽŪM. „Sutvarkėme procesus, į atsakingas pozicijas pritraukėme savo srities profesionalus. Manau, radome bendrą kalbą su tais, kurie siekia pokyčių, kad Lietuvos žemės ūkis, lietuviški produktai užkariautų ne tik šalies, bet drąsiai žengtų ir į kitų valstybių rinkas. Beje, pastaruoju metu jos sparčiai keičiasi, todėl privalo keistis ir ūkininkų, ir gamintojų požiūris.

Dėl pandemijos bei kitų šalį ir pasaulį užklupusių iššūkių, metai buvo intensyvūs. Nepaisant to, bendromis komandos pastangomis situaciją suvaldėme, sukūrėme eksportuotojų tarybą, stiprinome pozicijas eksporto rinkose. Kitą savaitę į ministerijos politinės komandos darbą įsitrauks du nauji viceministrai, kuriems ramia širdimi perduodu estafetę.

Iš politikos nesitraukiu – esu Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir toliau dirbsiu kauniečių gerovei. Tačiau atidavęs duoklę valstybei, kai buvo ypač sunkus metas, grįžtu į privatų sektorių – ir kaip vadovas, ir kaip investuotojas. Sparčiai augančioje ekonomikoje noriu panaudoti savo žinias ir gabumus, kad galėčiau investuoti, kurti ir auginti. Dėkoju visiems, šiame gyvenimo etape buvusiems kartu – šie metai buvo nuostabūs!“

Praėjus beveik valandai po P. Lukševičiaus pranešimo apie traukimąsi iš viceministro pareigų, tai patvirtino ir ŽŪM. Jos pranešime teigiama, kad žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dėkoja P. Lukševičiui už darbą stiprinant lietuviškos produkcijos pozicijas ne tik šalies, bet ir užsienio rinkose.

Ministras vylėsi, kad pradėtus darbus tęs netrukus prie politinės komandos prisijungsiantys du nauji viceministrai. Kaip ŪP jau rašė, prisijungti prie K. Navicko politinės komandos – tapti viceministrais, yra pakviesti du ūkininkai – ūkininko bei verslininko darbus derinantis jurbarkietis, Lietuvos ūkininkų sąjungos narys Egidijus Giedraitis bei Kelmės rajone ūkininkaujantis Žemės ūkio rūmų Žemės ūkio technologijų skyriaus vedėjas Paulius Astrauskas. Nauji politikai ŽŪM vadovybėje darbą pradės, kai savo išvadas pateiks specialiosios tarnybos.

Dėl kokių priežasčių P. Lukševičius traukiasi iš viceministro pareigų nedetalizuoja nei jis pats, nei ŽŪM, tik pastaroji skelbia, kad tai P. Lukševičių padaryti paskatino asmeninės priežastys. Tačiau gali būti, kad palikti K. Navicko politinę komandą jį paragino ir pastaruoju metu vis daugiau jo adresu lėkusių kritikos strėlių ne tik iš žemdirbių organizacijų. Prieš keletą dienų viešai išplatintame laiške Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas ŽŪM vadovybę kritikavo dėl to, jog ministerijai visiškai nerūpi verslas kaime – 2023–2027 metų laikotarpiui paramos kaimo verslams visiškai nenumatyta. O P. Lukševičius Seimo Kaimo reikalų komitete esą aiškino, kad „ŽŪM prioritetas yra žemės ūkio gamyba“.

2021-12-04

 ŪP vyr. redaktoriaus pavaduotojas Kazys KAZAKEVIČIUS

ŽŪM nuotrauka

Paulius Lukševičius, Kęstutis Navickas