„Tautos interjere“ – jaunatviška romantika

Nemažai lietuvių norėtų gyventi tokiuose namuose, kokius „Dekoro studijos“ vadovė, dizainerė dekoruotoja Elžbieta Skunčikienė sukūrė jaunai vilniečių šeimai. Dviejų aukštų 160 kvadratinių metrų ploto kotedžo sostinės priemiestyje interjere susijungia skandinaviškas santūrumas ir Provanso romantiškumas. Šiltas, jaukus, šiuolaikiškas ir stilingas būstas išrinktas praėjusių metų „Tautos interjeru“.

Didelių pakeitimų neprireikė
Užsakovai kreipėsi į Elžbietą Skunčikienę neatsitiktinai: buvo matę jos kurtų interjerų, patiko. Jokių ypatingų pageidavimų pora neturėjo, išskyrus norą, kad namai būtų šviesūs lengvi ir jaunatviški. Taigi dizainerė nusprendė laviruoti tarp skandinavų kaimiškos stilistikos ir Provanso puošnumo.
Šeima konsultavosi su „Dekoro studijos“ vadove ir rinkdamiesi kotedžą. Įsigijo sulaukę jos pritarimo, todėl didelės pertvarkos jame neprireikė. Pritrūko vietos tik drabužinei, ją pavyko padidinti perkėlus dviejų kambarių pertvaras. Pirmajame aukšte buvo mažoka erdvės, tačiau virtuvė, valgomasis ir svetainė čia susilieja į harmoningą visumą.
Praktiškumas ir patogumas buvo svarbūs šių namų šeimininkams, tai lėmė daugelį sprendimų. „Norėjosi, kad bendrame kambaryje nė viena zona neužgožtų kitos, o kadangi vietos nedaug, sustatyti visus reikiamus baldus buvo gana sunku“, – teigia „Dekoro studijos“ vadovė. Šio būsto baldai nedideli: dvivietis minkštasuolis, vienas į kitą sustumiami kavos staliukai, mažas valgomojo stalas. Maisto gaminimo zoną atskiria nedidelė sala ir ketaus krosnelė. Išnaudotas ir plotas po laiptais, čia tilpo du sėdmaišiai, greta didelė knygų lentyna su vieta televizoriui.
Lengvumo suteikia šviesios spalvos
Pagrindinę namų erdvę vizualiai išplečia šviesios spalvos. Grindys išklotos baltintomis ąžuolo parketlentėmis. Sienos – subtilaus vanilės tono. Siena ties laiptais į antrąjį aukštą išklijuota smulkiomis gėlytėmis margintais tapetais. Lengvumo suteikia ir balti baldai, durys su stiklais.
Dalis pakabinamų spintelių durelių – irgi stiklinės. Virtuvės baldai su buitine įranga, įkomponuoti specialiai įrengtoje nišoje, tarsi susilieja su siena. Sala atrodo nedidelė dėl originalios detalės – į valgomąjį ir svetainę atgręžtoje jos pusėje suprojektuotos rombo formos lentynėlės vynui ir atviros lentynos knygoms laikyti.
Virtuvės baldai pagaminti iš baltai dažytos natūralios medienos pagal E. Skunčikienės projektą. Dizainas nepretenzingas, pagražinti nedidelėmis įsprūdomis. Romantiška detalė – nėriniais puoštos įstiklintos durelės. Nėrinių juostelėmis dekoruoti ir standartiniai stikliniai birių produktų indai.
Svetainė gana santūri. Nesmarkiai lenktas minkštasuolio formas tarsi atsveria dryžuotas gobelenas. Duoklė modernumui – lentyna ir sėdmaišiai. Valgomojo stalas išsiskiria dekoratyviomis tekintomis kojomis, panašaus stiliaus ir kėdės. Prie jų dera retro stiliaus krosnelė ir virš salos pakabintas klasikinio dizaino šviestuvas.
Miegamasis – moteriškas ir jaukus
Šeimininkai pageidavo, kad poilsio kambaryje būtų romantiška nuotaika, todėl parinkti baldai su raižiniais, įmantriomis tekintomis kojelėmis. Pagrindinis akcentas – puošnus lovos galvūgalis, dekoruotas sudėtingu raižiniu, ir tokio pat stiliaus originalus kosmetinis stalelis su veidrodžiu.
Šiame kambaryje taip pat vyrauja šviesūs tonai, tik šaltesnio atspalvio. Sienos išdažytos vėsia melsvai pilka spalva. Siena už lovos išklijuota melsvais augaliniais ornamentais margintais tapetais. Minkštumo įspūdį kuria nėrinių užuolaidos ir tokia pati lovatiesė, tekstiliniai lempų gaubtai.
Dar vienas didelis veidrodis, dekoruotas raižiniais, atremtas į sieną miegamojo kampe, greta komodos. Kambarys labai moteriškas, tačiau neperkrautas detalėmis ir smulkmenomis. Atrodo, kiekviena jų parinkta apgalvotai: įdomi paukščio narvelio formos žvakidė, originalus vazonėlis, kelios dėžutės.
Greta miegamojo už stumdomųjų durų yra talpi, funkcionali ir kartu labai tvarkinga drabužinė. Dalis daiktų laikomi baltuose pintuose krepšiuose, dailiose dėžėse, stalčiuose, todėl ji neatrodo užgriozdinta. Gera idėja: čia pastatyta ir skalbyklė, kuri vonioje nelabai derėtų.
Vonios kambarys pelnė apdovanojimą
„Dekoro studijos“ vadovės E. Skunčikienės sukurtas vonios interjeras konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė“ buvo pripažintas geriausiu vonios kambario projektu. Jame susilieja klasikinis ir Provanso stiliai. Kaip ir visame būste, čia vyrauja šviesios pastelinės spalvos, todėl nedidelė patalpa neatrodo ankšta.
Sienos iki pusės išklijuotos klasikinėmis baltomis plytelėmis, o kita pusė – rusvų ir baltų plytelių juostos, tai būdingas klasikai elementas. Specialiai šiai patalpai suprojektuoti balti dažytos natūralios medienos baldai su įsprūdomis. Virš praustuvo pakabintas veidrodis, greta jaukią šviesą lieja originalus šviestuvas.
Prie bendro stiliaus priderinta ir santechnika. Ypatinga detalė – klasikinio dizaino vonia su grakščiomis metalinėmis kojelėmis ir sendintu maišytuvu. Vonios aksesuarai taip pat kruopščiai parinkti: rankšluosčių laikikliai, dantų pastos ir šepetukų, kitų smulkmenų indeliai.
Antrame aukšte įrengtas darbo kambarys, pasak dizainerės, labiau primena biblioteką, nes šeimininkai turi labai daug knygų. Tai nulėmė jo interjero sprendimą: tamsesnes spalvas (tamsiai ruda sofa), lakoniškesnio dizaino baldus. Žaismingumo suteikia spalvingos knygų nugarėlės, šeimos nuotraukų koliažas.
Abu įvertinimai svarbūs
„Tautos interjerą“ rinko paprasti žmonės, o vonios kambario projektą vertino profesionalūs interjero dizaineriai. Taigi, jaučiuosi dvigubai įvertinta, abu įvertinimai svarbūs ir brangūs. Tai mane labai nudžiugino, iki šiol sunku patikėti sėkme“, – šypsosi interjerų kūrėja.
Kolegų nuomonė liudija, kad ji dirba profesionaliai, neatsilieka nuo standartų. Tai suteikia dar daugiau pasitikėjimo. Vadybos studijas baigusi, nei architektės, nei dizainerės diplomo neturinti E. Skunčikienė anksčiau sulaukdavo kritikos ir pastabų, kad neturėtų projektuoti erdvių, braižyti planų.
„Žmonių pasirinkimas man lyg didelis komplimentas, rodantis, kad jiems „skanu“, ką aš kuriu, kad jie tai supranta ir vertina. Man visada svarbiausia, kad namuose, kurių interjerą projektuoju, gerai jaustųsi jų šeimininkai, todėl pirmiausia atsižvelgiu į jų pageidavimus. Jei jie nori šiltų, jaukių, romantiškų namų, tokius ir kuriu“, – sako dizainerė.
Dar vienas pranašumas – ji nesibodi imtis nedidelių užsakymų, neatsisako padėti tais atvejais, kai reikia taupyti ir sutilpti į kuklų biudžetą. Pigesnių daiktų ieško prekybos centruose, sendaikčių parduotuvėlėse, bet pirmia. usia apžiūri, ar įmanoma atnaujinti senus užsakovų baldus, aksesuarus ir juos išradingai pritaikyti naujame interjere.

Man visada svarbiausia, kad namuose, kurių interjerą projektuoju, gerai jaustųsi jų šeimininkai, todėl pirmiausia atsižvelgiu į jų pageidavimus. Jei jie nori šiltų, jaukių, romantiškų namų, tokius ir kuriu.
Elžbieta Skunčikienė,
dizainerė dekoruotoja

Giedrė Budvytienė