Užgavėta per „riebiai“

Slepiamos kiaulės kriuksėdamos pasitiko veterinarijos gydytoją Vaidą Jonušaitį ir sutrikusį šeimininką.

Iki praėjusių metų spalio 15 d. Trakų rajone turėjo būti išskerstos visos kiaulės. Tačiau kai kurie rajono gyventojai negavo kompensacijų už paskerstas kiaules, nes skerdė nedeklaruotas arba tai darė gerokai vėliau, nei buvo reikalaujama.
Atsirado ir gudručių, kurie visai neskerdė kiaulių, jas slėpė. Atokiame vienkiemyje Onuškio seniūnijoje, Mirgelių kaime, gyvenantis Kęstutis Judickas sulaukė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Trakų skyriaus specialistų vizito. Vyresnioji veterinarijos gydytoja Rima Krasnogirienė ir vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Vaidas Jonušaitis užsuko pas šį sodietį patikrinti laikomų gyvulių. Maža to, kad auginamas veršis neturėjo įsagų, o karvė vieną jų buvo pametusi, tikrintojus pasitiko garde patik­liai kriuksinčios dvi kiaulės.
Prasižengimą K. Judickas aiškino tuo, kad prieš savaitę nusipirko dvi kiaules pasiskersti Užgavėnėms. Prastai melavo sodybos šeimininkas, nes esamas mėšlas bylojo, jog kriuksės čia jovalą ėdusios nuo rudens.
Šis nusižengimas K. Judickui gerokai kirs per kišenę – šių metų Užgavėnės jam įsimins ilgam: teks sumokėti 14 Eur baudą už administracinių teisės aktų pažeidimą, per trumpiausią laiką paskersti turimas kiaules, savo lėšomis nuvežti organus ir kraują tyrimui, už kiaulių kraujo ir organų AKM tyrimus susimokėti po 50 Eur už kiekvieną kiaulę. Neklaužados dar laukia ir nemaloni žinia iš NMA – už pažeidimus gali būti perskaičiuotos išmokos.

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.