Užsienyje sumokėtus mokesčius vežėjai jau gali atgauti per dieną

Lietuvos vežėjai užsienio valstybių biudžetus kasmet papildo dešimtimis milijonų litų, ir vos daugiau nei pusė jų pasinaudoja galimybe susigrąžinti PVM ir akcizų mokesčius. Įprasta PVM susigrąžinimo procedūra dažnai trunka pusmetį, vežėjai užšaldo lėšas, kurios galėtų padidinti ne tik jų apyvartinį kapitalą, bet ir konkurencingumą rinkoje. Todėl verslininkams ieškant būdų kaip šiuos pinigus susigrąžinti greičiau, išeitį pasiūlė PVM sugrąžinimo paslaugas Baltijos šalyse teikianti bendrovė „AVII Finance“.

Lietuviško kapitalo įmonė, pasinaudodama savo lėšomis, vežėjams PVM padeda atgauti per 1 dieną. „Vežėjai, norėdami susigrąžinti užsienyje sumokėtus pridėtinės vertės mokesčius, susiduria su varginančia ir ilga procedūra, kurios vertė, dažnai manoma, neatperka sugaišto laiko. Tokia nuomonė nėra nepagrįsta – iš užsienio mokesčių institucijų grįžtančio PVM tenka laukti iki 8 mėnesių, todėl šis procesas iš verslininkų reikalauja ir laiko, ir nuolatinio įsitraukimo, – sako UAB „AVII Finance“ (buvusi UAB „PVM grąžinimas“) vadovas Marius Maniušis. – Pasiūlydami greitą PVM susigrąžinimą „gelbėjame“ vežėjus nuo įvairiausių paraiškų teikimo, taupome jiems laiką ir svarbiausia – suteikiame galimybę lėšas atgauti iškart“.

Pasak bendrovės vadovo, skaudžiausiai ilga PVM grąžinimo procedūra kerta mažoms bendrovėms. „Atsiskaitymo terminai Vakaruose ilgesni nei Rytuose, todėl mažesnėms kompanijoms dažnai pritrūksta apyvartinių lėšų“, – pastebi M. Maniušis.

PVM grąžinimas galimas iš visų Europos sąjungos šalių bei Norvegijos, Šveicarijos ir Lichtenšteino. Bendrovės duomenimis, daugiausiai lėšų susigrąžinama iš Lenkijos, Belgijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Pasak M. Maniušio, PVM tarifai ES šalyse svyruoja nuo 15 proc. Liuksemburge iki 27 proc. Vokietijoje, todėl nesusigrąžindami sumokėto PVM, vežėjai kurui, kelių mokesčiams ar kt. išleidžia kur kas daugiau nei būtina.

Susigrąžinti PVM galima už kurą, įvairias detales, automobilio remontą, sumokėtus kelių mokesčius ir kt. paslaugas, priklausomai nuo šalies.

Bendrovės duomenimis, sumokėto PVM sumos įvairios – lietuviai susigrąžina ir 500 EUR, ir 300 tūkst. EUR ar daugiau.