Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

VU Botanikos sodas kviečia lankytojus ateiti su rankšluosčiais, mankštos kilimėliais ir indais

2023/09/08


Sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai rugsėjo 9-ąją turėtų raudonai pasižymėti savo kalendoriuose: šią dieną Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode vyks unikali sveikos gyvensenos šventė „Žvalumo diena“, kurios šių metų programa – ypač plati ir įvairiaspalvė.

Tarp gausybės jau devintą kartą vyksiančios „Žvalumo dienos“ renginių – įvairūs užsiėmimai Vaikų pievoje, kundalini, juoko ir net vaikų joga, ėjimas basakojų taku, savigydos ir savęs įgalinimo meno praktikos bei dinaminė meditacija, linijiniai ir argentinietiški šokiai. Renginio dalyviams bus pristatyta išskirtinė tradicinės lietuviškos pirties meistrų programa mobilioje pirtyje – vanojimas, kūno šveitimas ir kiti sveiko garo ritualai, su kuriais supažindins Lietuviškos pirties bičiulių draugijos pirtininkai.

Renginio metu VU Botanikos sodo tvenkinyje vyks plaukimo irklentėmis pamokos, lankytojų laukia ir sveikaturgio gėrybės – ajurvedinė virtuvė, ekologiški maisto produktai. Renginio dalyviai galės įsigyti rankų darbo sapnų gaudyklių, mandalų ir kitų dirbinių.

VU botanikos sodas

„Sveikos gyvensenos šventės – „Žvalumo dienos“ – programa kasmet tampa vis solidesnė. Renginio dalyvių tradiciškai laukia geriausi sveikatinimo praktikų vedėjai, kasmet kuriantys ypatingą šios šventės dvasią. Tarp aktyvių užsiėmimų šiemet dominuos rytietiškos praktikos – įvairių rūšių joga, čigongas, meditacijos. Joms įvairove nenusileis šokiai – pilvo, linijiniai ir argentinietiškas tango, bus ir treniruočių su šokio elementais – NIA, „PortDeBras“. Sveikatą padės įvertinti šokio ir judesio terapeutai, o miško terapija VU Botanikos sode truks net tris valandas. „Žvalumo dienos“ programoje rasite ir ypač vertingų paskaitų apie sveikatą nuo viduramžių iki šių laikų, to nerasite niekur kitur. Ir, žinoma, VU Botanikos sode tik per „Žvalumo dieną“ galėsite pasiirstyti irklentėmis bei išmėginti sveikos lietuviškos pirties malonumus“, – pasakoja „Žvalumo dienos“ organizatorė Ramunė Žukauskienė.

Į „Žvalumo dieną“ VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) atvyksiantys dalyviai kviečiami nepamiršti su savimi pasiimti rankšluosčius, mankštos kilimėlius ir kai kurioms mankštoms praversiančius šiltesnius užklotus, taip pat – savo indus. Siekiama, kad renginio metu būtų naudojama kuo mažiau vienkartinių pakuočių.

VU Botanikos sodas

„Galiu drąsiai sakyti, kad „Žvalumo diena“ yra unikalus reiškinys VU Botanikos sode ir Vilniaus mieste. Tie, kas šioje sveikatingumo šventėje dar niekada nesilankė, turėtų būtinai pasinaudoti proga užsukti. Renginio programa tokia gausi ir įvairi, kad kiekvienas tikrai ras, kur prasmingai ir aktyviai praleisti laiką. Renginiai puikiai subalansuoti šeimoms su vaikais“, – sako VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida Dobkevičiūtė.

Į „Žvalumo dienos“ renginius lankytojai pateks įsigiję įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Įvairūs renginiai vyks net 15 VU Botanikos sodo vietų.

Renginio programą rasite čia.

„Žvalumo dienos“ organizatoriai – VU Botanikos sodas ir Lietuviškos pirties bičiulių draugija.

 

VU Botanikos sodo informacija

Dalintis