Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Rita KRUŠINSKAITĖ
ŪP korespondentė
 

Jurbarko krašto ūkininkų Bikulčių pavasaris

2024/04/22


Drąsutės ir Eimanto Bikulčių ūkis konkurse „Metų ūkis 2023“ Jurbarko r. pripažintas vienu geriausių. „Ūkininkavimo žavesys slypi iššūkiuose, kurie keičiasi kiekvieną dieną ir kuriuos reikia įveikti, jei nori, kad lydėtų sėkmė, einant pasirinktu keliu“, – „Ūkininko patarėjui“ pripažino D. Bikulčienė.

Kaimas – gyvenimo stiprybė

Bikulčiai augalininkystės ūkį Šimkaičių seniūnijos Paulių kaime įregistravo prieš 20 metų, iš Drąsutės tėvų paveldėję 14 ha žemės. Pirmasis mokytojas ir žmogus, paskatinęs ūkininkauti, buvo jos brolis Vygantas Baršauskas, pats turintis mišrųjį ūkį. Per du dešimtmečius sėkmingai ūkininkaudami jurbarkiečiai ūkį išplėtė daugiau kaip dešimt kartų – iki beveik 200 ha. Didžioji dalis žemės yra nuosava, likusi – nuomojama.

Ekonomistė ir inžinierius mechanikas ūkininkavimą pradėjo nuo vasarinių kultūrų – miežių ir kviečių – auginimo. Vėliau, įgiję patirties, pradėjo auginti žieminius kviečius, žieminius ir vasarinius rapsus bei žirnius. „Pirmieji metai nebuvo lengvi, neturėjome savos technikos, trūko patirties, tačiau optimizmo nepraradome. Jei po pirmos nesėkmės būtume panirę į pesimizmą, tai ūkininkavimą būtų reikėję baigti po pirmųjų metų“, – ŪP atviravo D. Bikulčienė.

Tvirtybės eiti pasirinktu keliu ūkininkams suteikė meilė kaimui, tikėjimas darbo rezultatais ir darbštumas. „Kaimas nuo gimimo yra mano buveinė ir stiprybė. Vyrui, nors ir gimusiam bei užaugusiam Jurbarke, jis irgi nebuvo nepažįstamas – abeji seneliai išmokė daug ūkiškų darbų, nes gyveno kaime“, – pasakojo D. Bikulčienė.

Viskas savomis rankomis

Anot ūkininkės, ilgus metus visus ūkio darbus jie nudirbdavo dviese su vyru, padedami dukrų Vitos ir Julitos. Tik paskutiniais metais, kai dukros, įgijusios su žemės ūkiu nesusijusias profesijas, savą gyvenimą kuria didžiuosiuose miestuose, į gimtuosius namus sugrįždamos tik savaitgaliais su Vitos vyru Povilu ir jų sūneliu Mantu, darbų naštą palengvina vienas samdomas darbuotojas.

Ūkį Bikulčiai, išskyrus paskolą žemei pirkti, kūrė savomis lėšomis, be paskolų ir paramų. „Plėtrą įgyvendiname tokiu principu – žiūrime, kad liktų pragyventi, o visa kita, ką uždirbame, investuojame“, – aiškino D. Bikulčienė.

Šiandien ūkininkai turi viską, ko reikia augalininkystės ūkiui – septynis traktorius, du kombainus, priekabų, sėjamąją ir įvairių kitų padargų. Yra įrengtos 700 kv. m ir 1 000 kv. m patalpos grūdams sandėliuoti, išbetonuota daugiau kaip 2 000 kv. m kiemo aikštelė ir vieno sandėlio grindys. „Dabar į traktorių galime įlipti ir išlipti nesusitepę batų“, – džiaugėsi patogumais moteris, kuriai retkarčiais tenka sėsti ir prie traktoriaus vairo. Naujos technikos Bikulčiai kol kas neturi, o sugedusią naudotą E. Bikulčius sėkmingai suremontuoja pats.

Be pagrindinės veiklos – grūdinių kultūrų auginimo – ūkininkai turi ir širdžiai mielą hobį – bitininkystę. Laiko 30 avilių bičių. „Labai patinka rūpintis bitėmis, o medų mėgsta visi. Jo pakanka draugams ir pažįstamiems, parduodame tik nedidelę dalį. Mums svarbiausia, kad turime patinkantį užsiėmimą“, – ŪP atviravo D. Bikulčienė.

spiecius
Kiekvieną spiečių jurbarkiečiai susemia ir įkurdina naujame avilyje.

Nesijaučia mėgstami valdžios

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelyje: Eimantas ir Drąsutė Bikulčiai džiaugiasi turėdami vienas kitą ir bendrą gyvenimo tikslą. Bitininkystė – Bikulčių šeimos hobis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius