Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Interjero stilių nulėmė unikalus radinys

2014/04/16

Kartais interjero idėja kyla visai netikėtai. Dizainerėms Irenai Jankus ir Laurai Vanagaitytei (kūrybinė grupė „Habitas“) ją padiktavo sendaikčių parduotuvėje aptiktas art deco stiliaus pietų stalas su kėdėmis. Jis tapo dviejų kambarių buto interjero ašimi, aplinkui kurią sukomponuoti kiti baldai ir daiktai. Įdėjusios daug išmonės ir rankų darbo dizainerės sukūrė išskirtinį, spalvingą, eklektišką būstą jaunai moteriai.

Pasiūlė atsisakyti spintos Naujas 60 kvadratinių metrų, dviejų kambarių butas sostinėje, įsigytas su daline apdaila, nebuvo labai erdvus, todėl reikėjo tam tikrų korekcijų ir nemažai įkvėpimo. Daugiausia problemų kėlė siauras prieškambaris su gilia niša sieninei spintai ir pertvara, skiriančia prieškambarį nuo svetainės, teigia interjero kūrėjos. Pasak jų, buto šeimininkė, išgirdusi pasiūlymą atsisakyti spintos – tradicinio koridoriaus atributo – šiek tiek sunerimo, tačiau vėliau džiaugėsi atsivėrusia gražia erdve, kurią dar labiau praplėtė dvivėrės miegamojo durys, o drabužiams buvo „paaukota“ dalis vonios kambario. Taigi įrengta patogi drabužinė ir atviras prieškambaris. Butas tarsi prasiplėtė, atsirado vietos gražiems daiktams. „Pirmasis daiktas į šiuos namus atkeliavo vos tik prasidėjo remontas – tai nuostabaus grožio 1930 metų art deco stiliaus pietų stalas su kėdėmis. Jį netyčia aptikome sendaikčių parduotuvėje. Tie daiktai unikalūs ir gerai išsilaikę, reikėjo pakeisti tik kėdžių gobeleną. Skubiai paskambinome užsakovei ir vėl ją sutrikdėme pasiūlydamos pirkti radinį, nors bendra interjero koncepcija dar nebuvo iki galo sukurta“, – prisimena Irena ir Laura. Būtent šis stalas su kėdėmis ir nulėmė interjero stilistiką, tapo namų ašimi. Buto šeimininkė iki šiol su šypsena prisimena pirkinio istoriją ir džiaugiasi, kad neatmetė tokios avantiūros. Dizainerės jaučiasi jai dėkingos, nes be jos drąsos ir pasiryžimo eksperimentuoti niekada nebūtų sukūrusios tokio originalaus ir įdomaus interjero.

Kūrė erdvės įspūdį Kuriant interjerą nedidelio ploto būstuose dažniausias užsakovų pageidavimas – sukurti erdvės įspūdį, todėl Irena ir Laura butą dekoravo šviesiomis spalvomis. Svetainėje išgriovė nereikalingas pertvaras ir suformavo erdvę, kurioje yra kelios funkcinės zonos: vienoje pusėje, palei didelį langą su gražia miško panorama – jauki vakarinio pasisėdėjimo zona, kitoje – patogi valgomojo zona. Erdvės įspūdį dieną sustiprina veidrodžiai, o vakare – daugybė jaukią šviesą skleidžiančių sieninių ir stalinių šviestuvų. Kadangi pagrindinis svetainės baldas – art deco stiliaus stalas įsigytas tik su keturiomis kėdėmis, komplektą papildė dviem modernaus dizaino kėdėmis. Tą patį daiktų derinimo principą dizainerės atkartojo ir minkštų baldų zonoje. Skirtingų laikotarpių ir stilių baldai iš tiesų turi daugiau bendro, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio, tikina jos. 1960 metais sumeistrautos sofos, kurią rado toje pačioje sendaikčių parduotuvėje, gamintojus įkvėpė Viktorijos laikų stilius, o skandinaviško krėslo forma labai primena 7 dešimtmečio madą. Tam tikra jungtimi tapo ir atnaujintas pastelinių spalvų baldų gobelenas, o gelsvo šilko užuolaidos suteikia šilumos ir jaukumo.

Atsisakė klasikinio stiliaus „Tarp virtuvės ir svetainės palikome atvirą platų tarpą, o erdves vizualiai atskyrėme skirtinga grindų danga. Juodos ir baltos akmens masės plytelės, sudėtos šachmatine tvarka, ir alyvuotos tamsinto ąžuolo grindys puikiai kontrastuoja ir kartu atrodo stilingai“, – tęsia pasakojimą Irena ir Laura. Raudonas retro stiliaus šaldytuvas įliejo spalvų ir linksmumo į monochrominę virtuvės erdvę. Kadangi buvo nutarta atsisakyti klasikinio virtuvės įvaizdžio, jos baldus dizainerės suprojektavo iš kelių atskirų dalių, kurias prireikus galima perstatyti ar sukeisti vietomis. Vienintelė stacionari virtuvės baldų vieta yra kampinė dalis, kurioje įmontuota kriauklė ir indaplovė. Nemažai laiko interjero kūrėjos praleido projektuodamos indaują, kurios durelės, šeimininkės pageidavimu, turėjo būti ir ne aklinai uždaros, ir ne stiklinės. Po ilgų diskusijų jos nusprendė panaudoti paprastą, patį smulkiausią metalinį tinklelį, jį nudažė ta pačia spalva, kaip ir visą indaują, – baltai. Taip sukurtas originalus prancūziško stiliaus baldas. Antikvarinis pusryčių stalelis, kurio stalviršį dizainerės šveitė ir beicavo savo rankomis, puikiai atrodo šalia indaujos ir kartu pabrėžia jos autentiškumą. Prie jo priderintos modernaus dizaino kėdės, tokios pat kaip prie valgomojo stalo.

Išlaiko tą pačią stilistiką Miegamojo stilistika ir koloritas tokie pat kaip viso buto. Neutralių sienų fone išryškėja avietinės spalvos lovatiesė ir pagalvėlės, ryškiai geltonos užuolaidos. Dvivėrės stiklinės miegamojo durys ir puikus vaizdas pro langą taip pat vizualiai praplečia kambario erdvę. Svarbiausias miegamojo akcentas – gelsvais ir pilkšvais rombais ištapytos stumdomosios spintos durys. Tai jauno ir talentingo menininko Romo Dūdos darbas, kuris suteikė interjerui išskirtinumo. Ypatingą kambario nuotaiką padeda kurti ir originalus šviestuvas, kurio lakoniška forma, lašo pavidalo krištolinės detalės atrodo dekoratyviai. „Kadangi buto šeimininkė dar studijuoja, miegamajame įkomponavome ir rašomąjį stalą. Jis originalaus dizaino, pagamintas iš natūralaus alyvuoto ir lakuoto ąžuolo, metalinės kojos nudažytos juodai. Vargu ar jis sukūrė šioje ramybės oazėje darbinę nuotaiką, tačiau puikiai atrodo kambaryje“, – sako Irena.

Namai tarsi tęsiasi Prieškambario apdailai Irena ir Laura pasirinko plytas, kurias nudažius tokia pačia spalva, kaip ir sienas, išryškėjo jų faktūra. Ant tokios dailios sienos sukabinti minimalistinio dizaino sniego baltumo pakabai. Ant jų galima kabinti tiek drabužių, kiek reikia, nes jie yra ne tik gražūs, bet ir labai patvarūs. Kadangi prieškambaris tapo bendra svetainės dalimi, nuspręsta jam dekoratyvių detalių negailėti. Taip atsirado dailus medinis suolelis, Burgundijos vyno spalvos minkštasuolis, pilka, šukuoto medžio su juodomis lakuotomis kojelėmis komoda, kuri stovi ten, kur prieš tai buvo pertvara. Visi šie baldai pagaminti pagal interjero autorių projektus. Prieškambaryje kabo keletas paveikslų, du veidrodžiai: vienas virš komodos, o kitas virš minkštasuolio, jis apšviestas sieniniais šviestuvėliais. Puiki dizainerių idėja: ant įėjimo durų pakabintos užuolaidos iš virvelių kuria įspūdį, kad už jų irgi tęsiasi namai...

Apgalvota kiekviena detalė Nors vonios kambarys, nurėžus šiek tiek jo drabužinei, liko gana mažas, tačiau jame tilpo viskas, ko reikia, net ir vonia, kurią dizainerės pasiūlė atskirti romantiška kreminės spalvos užuolaida. Sienos ir grindys išklotos kreminėmis, nelygaus paviršiaus akmens masės plytelėmis, o kriauklė įmontuota į specialiai pagamintą sendinto medžio spintelę. Spalvotos keraminės plytelės virš kriauklės – vienintelis spalvinis akcentas, kuris suteikė vonios interjerui šiek tiek ekspresijos, atkreipia dėmesį dizainerės. Atviros natūralaus medžio lentynos, ant kurių išdėlioti vonios reikmenys ir dekoratyvinės smulkmenos, yra funkcionalios ir lengvos, neužgriozdina patalpos. „Šiame bute tik du kambariai, o jo interjero kūrimo istorija gana ilga, nes įdėjome daug pastangų ir meilės. Iš dalies tai lėmė ir buto šeimininkė, kuri yra ryški, spalvinga asmenybė, todėl toks interjero sprendimas jai tiko tobulai“, – pabrėžia Irena.

Giedrė Budvytienė

image descriptionPeržiūrėti visą numerį galite ČIA.

Dalintis