Gruodžio 16–ąją, jo gimimo dieną, Panevėžio rajone, Šilagalio bibliotekoje atidaryta profesoriaus atminimui skirta paroda „Gamtos paslaptis pažinęs“, kurioje galima pamatyti nuotraukų, liudijančių Tado Ivanausko sąsajas su Varėnos kraštu. Profesorius į Musteikos apylinkes medžioti atklysdavo dar prieš I pasaulinį karą. Šiame krašte prasidėjo artimesnė jo pažintis su miškais, upėmis, ežerais. „Musteika buvo man jau gerai pažįstama, nes per medžiokles ne kartą esu joje lankęsis. Dar paauglys būdamas svajojau apsigyventi šiame krašte“. Gyvenant Musteikoje, T. Ivanauskui labai rūpėjo ne tik šio krašto gamta, bet ir tai, kaip vietiniai žmonės gyvena.
2018 m. Musteikos kaime profesorius su žmona Honorata savo lėšomis įkūrė vieną pirmųjų lietuviškų mokyklų Pietų Lietuvoje. Nors jų įkurtai mokyklai buvo lemta gyvuoti vos vieną žiemą, nes to meto politinės peripetijos neaplenkė ir miškų glūdumoje įsikūrusio kaimo, ji paliko neišdildomą pėdsaką kelių kartų Musteikos kaimo gyventojų atmintyje ir likimuose. Musteikos kaimo vaikams buvo atvertos durys į žinių pasaulį.
1919 m. pavasarį mokyklą nusiaubė lenkų kavalerijos dalinys, mat prasidėjo Vilnijos okupacija. Balandžio mėnesį lenkams užėmus Musteiką, Tadas Ivanauskas buvo persekiojamas, todėl teko taip gražiai pradėtą darbą nutraukti, mokinius palikti ir kuo greičiau trauktis gilyn į Lietuvą. Vėliau, jau dirbdamas Kauno universiteto profesoriumi, T.Ivanauskas nuolat atvažiuodavo į Musteiką, bendraudavo su vietos gyventojais, studijuodavo gamtą ir jos reiškinius. Jis iki gilios senatvės mėgdavo vaikščioti po Čepkelių raistą, praleisti naktį raiste prie laužo.
Parodą galite pamatyti: https://www.facebook.com/media/set?vanity=100070345743346&set=a.243237131364477
Varėnos rajono savivaldybės administracijos informacija