Ashburn +11,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +11,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Dokumentinio filmo apie ūkininkavimą premjera ir inovatyvių produktų pristatymas

2023/02/10


Lyderiaujanti augalų apsaugos sprendimų kompanija BASF konferencijose Kaune ir Šiauliuose sutelkė daugiau nei 500 pažangiausių Lietuvos ūkininkų, kurie pirmieji atvyko išgirsti apie inovacijas žemės ūkio sektoriuje. Renginių metu bendrovės ekspertai rinkai pristatė pažangius ir tvarius, dirvožemį tausojančius produktus, kurie sukurti pasitelkus tarptautinę patirtį ir gerąsias ūkių praktikas. Konferencijų kulminacija tapo pirmą kartą didžiajame ekrane pasirodęs dokumentinis filmas „Svarbiausias darbas Žemėje“, pasakojantis apie ūkininkavimo subtilybes ir atskleidžiantis iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienas žemdirbys.

Filmo premjeros vyko antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje ir ketvirtadienį Šiaulių arenoje. Renginiuose apsilankė daugiau nei 500 žemės ūkio atstovų ir mokslininkų. Be filmo premjeros, konferencijose buvo pristatyti naujausi BASF agronomijos sprendimai, sudarytos sąlygos mobiliąja aplikacija užduoti aktualius klausimus ekspertams ir tarpusavyje keistis geriausiomis praktikomis ūkio našumui ir derliaus kokybei gerinti.

Žvilgsnis į ūkininko kasdienybę

Premjeros metu dokumentinio filmo „Svarbiausias darbas Žemėje“ sumanytojai ir kūrybinė komanda pripažino, kad filmo idėja kilo siekiant kuo tiksliau perteikti sunkią ūkininkų kasdienybę, kuri paprastam miesto žmogui dažnai lieka nematoma.

Pasak jų, ūkininkų darbas reikalauja nuolatinio susitelkimo ir gebėjimo veikti net nepalankiomis sąlygomis. Be to, siekiant kokybiško ir gausaus derliaus, reikalingos ir agronomijos, meteorologijos, buhalterijos, inžinerijos, ekologijos, IT mokslo žinios, taip pat – preciziškas planavimas ir dirvožemio išmanymas.

Nors konferencijoje pristatytas dokumentinis filmas „Svarbiausias filmas Žemėje“ pasakoja apie trijų Lietuvos ūkininkų kasdienybę, filmo sumanytojai ir režisierius pripažino – tai yra viso sektoriaus atstovų atspindys. „Nepaisant iššūkių, kurių netrūko viso kūrybinio proceso metu, bendravimas su ūkininkais, jų kasdienio darbo stebėjimas man pačiam padėjo sulaužyti ne vieną gajų stereotipą. Savo akimis pamatęs žemdirbių kasdienybę galiu patvirtinti, kad net neįtariau, kiek darbo ir pastangų reikia norint užauginti kokybišką derlių, kurio rezultatu – sveiku, kokybišku maistu – norime mėgautis kiekvienas. Labai tikiuosi, kad ir visi filmo žiūrovai įvertins sunkų ūkininkų darbą“, – po premjeros teigė dokumentinio filmo režisierius Klementas Leonas Davidavičius.

Filmo kūrėjai atskleidė, kad „Svarbiausias darbas Žemėje“ netrukus bus viešai pristatytas ir plačiajai visuomenei, kuri galės iš arčiau pamatyti Lietuvos žemdirbių kasdienybę ir maisto kelią iki kiekvieno stalo.

Inovacijos ūkio našumui didinti

Konferencijoje buvo pristatyti ir naujausi BASF produktai augalų apsaugos srityje. BASF agronomai vadybininkai Tomas Butkus ir Rimantas Petrauskas pristatė naująjį rudeninį javų herbicidą „Pontos“, kuris aktualus ūkininkams, siekiantiems apsaugoti javų derlių nuo piktžolių. Herbicidas, kurio sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos pikolinafenas ir flufenacetas, padeda efektyviai kovoti su piktžolėmis pasėliuose. Anot ekspertų, produktas tinkamas naudoti tokiose grūdinėse kultūrose kaip žieminiai kviečiai, kvietrugiai, rugiai ir miežiai.

Kitą aukšto efektyvumo produktą – plataus veikimo produktą rapsams, apsaugantį nuo pagrindinių šios grūdinės kultūros ligų – fungicidą „Revydas“ pristatęs BASF Verslo klientų vadybininkas Aleksandr Voitkevič akcentavo šio sprendimo išskirtinumą rinkoje. Jo teigimu, naujasis fungicidas leidžia spręsti iššūkius, su kuriais susiduria rapsų augintojai: derliui pavojų keliančios ligos, permainingi orai, trumpas laiko tarpas purškimui. Naujasis fungicidas, pasak įmonės atstovo, pasižymi plačiu veikimo spektru, inovatyvia produkto forma ir lanksčiu panaudojimo laiku.

Su naujais žieminių rapsų hibridais „InVigor“ ūkininkus supažindinęs kompanijos Agronomas vadybininkas Tomas Karkazas teigė, kad žemdirbiai, auginantys šiuos augalus, kaip didžiausią jų privalumą įvardija greitesnį sudygimą, augimą, skrotelių suformavimą ir pasiruošimą žiemoti.

Renginiuose pristatyta dar viena naujovė, padėsianti žemdirbiams didinti ūkių našumą ir kokybę. „BASF bandymų virtuvė“ – specialus internetinis tinklalapis, kuriame galima rasti įmonės siūlomų sprendimų bandymus, atliktus su tokiomis grūdinėmis kultūromis kaip kviečiai, miežiai, rapsai. Tinklalapyje galima rasti javų ligų monitoringą keturiose Lietuvos regionuose ir įsitikinti augimo reguliatorių efektyvumu atlikus žieminių kviečių bandymą.

„Esame lyderiaujanti augalų apsaugos kompanija, tad mūsų tikslas – žemdirbiams pasiūlyti aukštos kokybės produktų, leidžiančių užauginti ir apsaugoti gerą bei kokybišką derlių. Nuolat investuojame į įvairius bandymus, tiesiogiai bendradarbiaujame su ūkininkais, kad galėtume pasiūlyti jų poreikius atitinkančių sprendimų“, – teigė BASF pardavimų vadovas Lietuvai Saulius Nainys.

Sprendimas derlingesnei kelionei

Pernai BASF pristatė lojalumo programą ūkininkams AGRO MILES, kuria ūkininkai buvo pakviesti kartu augti, tobulėti profesinėje srityje, dalytis žiniomis ir gerosiomis praktikomis. Savo ruožtu įmonė, atsidėkodama už lojalumą ir siekdama būti kuo arčiau ūkininko, suprasti jo poreikius, už bendradarbiavimą pasiūlė prizų.

„Praėjusių metų rezultatai rodo, kad AGRO MILES sulaukė ūkininkų susidomėjimo. Lojalumo programa atsirado lyg padėka ūkininkams, dirbantiems kartu su mumis ir naudojantiems mūsų produktus. Šia lojalumo programa norime kiekvienam klientui parodyti išskirtinį dėmesį ir padėkoti, kad jau ne vienerius metus pasitiki agronominėmis rekomendacijomis ir mūsų sprendimais“, – sakė A. Voitkevič.

Pernai programoje dalyvavusiems ūkininkams išdalyta beveik 500 prizų. Konkrečius prizus, atsižvelgdamas į savo poreikius, galėjo išsirinkti pats ūkininkas. Lojalumo programa tęsiama ir šiemet, prie jos konferencijos metu pakviesti prisijungti iki šiol to nepadarę ūkininkai. Kaip ir pernai, 2023 m. už ūkininkų sukauptus taškus bus siūlomi įvairūs prizai laisvalaikiui, namams ir ūkiui, detali informacija apie didįjį prizą – kelionę – bus paskelbta jau netrukus.

 

Partnerio fotoinformacija

Nr. 43/7

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/10

Kova prieš sausrą

Šiaulių rajono Daugėlaičių kaime esantis Lino, Daivos ir Juliaus Šateikų daržininkystės ūkis šiemet augina 195 ha svogūnų, morkoms paskyrė 165 ha. Stingant kritulių iš dangaus, balandžio pabaigoje ūkyje pradėti laistyti...
2023/06/10

Atsigaivinkime sveikais ledais

Kokia gi vasara be ledų, ypač mažiesiems! Nesvarbu, kad tirpsta, nesvarbu, kad lipnūs piršteliai ir skruostukai. Tačiau dažna mama pagalvoja apie dažiklius, konservantus ir ar šis desertas nepakenks vaiko sveikatai. „Net natūra...
2023/06/10

Atsinaujinęs Meironių pažintinis takas laukia lankytojų

Aukštaitijos nacionaliniame parke prie Lūšių ežero įrengtas Meironių pažintinis takas supažindina lankytojus su unikalia saugoma teritorija. Taką sudaro trys skirtingi žiediniai maršrutai, geltonasis, žaliasis ir mėlynasis. Ki...
2023/06/10

Augalininkystės tarnyba: vis dažniau pranešama apie žuvusias bites

Pastaruoju metu Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) gauna pranešimų ir sulaukia skundų dėl keistai besielgiančių bičių ar jų žūties. Svarbu nustatyti priežastį, o jų gali būti ne viena: oro sąlygos, ligos, kenkėjai, cheminės medžiagos ...
2023/06/10

Alytuje baigiami kareivinių rekonstrukcijos darbai

Krašto apsaugos ministerija (KAM) praneša, kad siekiant gerinti karių tarnybos ir apgyvendinimo sąlygas Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje baigiami kareivinių rekonstrukcijos darbai. Kareivinės yra reko...
2023/06/10

Teismo nuosprendis: už neteisėtą žmonių gabenimą – 14 tūkst. eurų bauda ir automobilio konfiskavimas

Nelegaliai užsidirbti norėjęs užsienietis A. T. per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje ir reikiamų vizų neturinčius keturis Sirijos Arabų Respublikos piliečius. Lenkijoje gyvenančiam Ukrainos pilie...
2023/06/10

Akcija „Atviros dienos kaime“ sugrįš ir kitąmet – pavasarį

Šiemet gegužės 19–21 dienomis visi norintieji praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius obje...
2023/06/10

Suskaičiuokime baltuosius gandrus

Lietuvos ornitologų draugija (LOD) 2023 Metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą. Kaip ir daugelyje kitų šalių, skelbiama akcija siekiama atkreipti visuomenės ir aplinkosaugos institucijų dėmesį į sparnuočių rūšis, kurioms tuo m...
2023/06/10

Spalvingi gėlynai lauko induose

Želdynai gražu, bet ne visur juos galima įrengti. Norisi jaukumo ir terasoje, ir pavėsinėje ar balkone. Sodybose šias erdves madin­ga užpildyti specialiais gėlynais dekoratyviniuose induose. O ką juose sodinti?