Columbus +22,9 °C Debesuota
Sekmadienis, 1 Rgs 2024
Columbus +22,9 °C Debesuota
Sekmadienis, 1 Rgs 2024

Pareiškėjai kartu su investicine parama gali gauti ir lengvatines paskolas

2023/03/13


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad žemės ūkio produktų gamintojai ir perdirbėjai, planuojantys investicijas į žemės ūkio valdas, gali gauti ne tik investicinę ES paramą, bet dar ir lengvatinę paskolą.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ parama teikiama investicinės paramos (negrąžintinos subsidijos) ir lengvatinės paskolos formomis. Paramos lėšų biudžetas – 61 550 tūkst. Eur.

Paramą gali gauti fiziniai asmenys, savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir žemės ūkio valdą, bei juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla. Remiama žemės ūkio produktų gamyba, taip pat žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimas, perdirbimas ir tiekimas rinkai.

Pareiškėjai gali gauti investicinę paramą, taip pat investicinę paramą kartu su lengvatine paskola (investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui finansuoti) arba tik lengvatinę paskolą investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui finansuoti. Pareiškėjai, kuriems jau yra skirta veiklos srities investicinė parama ir kurių projektas dar nėra įgyvendintas, gali kreiptis lengvatinės paskolos tik apyvartiniam kapitalui finansuoti.

Tuo atveju, jei pateiktoje paraiškoje prašoma suteikti lengvatinę paskolą, didžiausia paramos suma pareiškėjui ir susijusiems asmenims, sutuoktiniams 2014–2023 metų laikotarpiui atitinkamai bus padidinta iki 1 100 tūkst. Eur ir 1 500 tūkst. Eur.

Tie pareiškėjai, kurių paraiškoms finansuoti nepakaks investicinei paramai (negrąžintinai subsidijai) skirtų lėšų arba kurios nesurinks mažiausio privalomo atrankos balų skaičiaus, galės atsisakyti investicinės paramos ir, jei lėšų užteks, gauti lengvatinę paskolą, jei pateiktoje paraiškoje prašoma suteikti lengvatinę paskolą

Parama investicijoms padės stiprinti pozicijas ir ūkininkaujantiems nenašiose žemėse. Pareiškėjams, ūkininkaujantiems mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse arba vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, paramos intensyvumas padidintas 20 proc. punktų. Siekiantieji paramos turėtų užsiimti gyvulininkyste, sodininkystė, uogininkyste, daržininkyste arba augalininkyste.

Taisyklėse patikslintos tinkamumo sąlygos gauti paramą, tinkamų bei netinkamų finansuoti išlaidų kategorijos, taip pat atnaujinti fiksuotieji įkainiai, kurie taikomi naujų pieno ūkio fermų ir plokščiadugnių grūdų saugojimo bokštų statyboms.

Paraiškos pagal šią priemonę renkamos nuo 2023 m. kovo 1 d. iki gegužės 2 d.

 

ŽŪM informacija

Dalintis