Columbus +10,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 8 Rgs 2024
Columbus +10,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 8 Rgs 2024


Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas  

„Agaras“: teisę į gerą mėsą gina visa šeima

2024/06/01


UAB „Agaras“ istorijos pradžia siekia nepriklausomybės laikus, kai du jauni biržiečiai, Petras ir Leta Vainorai, pradėjo ne vienerius metus trunkančią kovą už mėsėdžių teisę į kokybišką mėsą. Per dešimtmečius veikla nuo mažos krautuvėlės užaugo iki didžiausios brandintos jautienos gamintojos Lietuvoje, savo produkciją eksportuojančios į 20 valstybių Europos Sąjungoje (ES) ir už jos ribų. Šiandien „Agaras“, įsikūręs Balandiškių kaime, Biržų r., yra ne tik mėsos gaminių įmonė, turinti tvarią biodujų jėgainę, bet ir geros jautienos ambasadorė, besiremianti šeimos vertybėmis.

Vaikai sugrįžo į šeimos verslą

„1991 m. mano tėvų – Petro ir Letos – įkurta įmonė buvo visiškai nesusijusi su mėsos produktų gamyba – ji buvo orientuota į siuvimą ir prekybą mediena. Ieškodami naujų verslo sričių, vėliau tėvai pradėjo iš Lietuvos į Latviją eksportuoti gyvus gyvulius. Kai eksporto galimybės buvo panaikintos, sugalvojo, kad gyvulius reikia skersti, o parduoti mėsą. Tada, apie 1993 m., prasidėjo „Agaro“, kaip mėsos gamintojo, verslo pradžia“, – daugiau nei trijų dešimtmečių senumo įvykius prisiminė „Ūkininko patarėjo“ pašnekovė, verslininkų dukra Daina Butėnė.

Ir taip po truputį įmonė pradėjo augti. Iš pradžių mėsos gaminiai buvo skirti tik Lietuvos rinkai, vėliau produkciją ėmė eksportuoti ir į Latviją, Estiją. O Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES), prasidėjo mėsos eksportas ir į kitas bendrijos šalis. Eksportas sudarė apie 90 proc. produkcijos ir tik maža dalis būdavo parduodama Lietuvoje.

„Per 33-ejus įmonės veiklos metus keitėsi rinkos, keitėsi politinė ir ekonominė situacijos, buvo įvairių krizių – ir 2008 m., ir 2018 m., taip pat COVID-19 pandemija, karas Ukrainoje – bei kitų iššūkių, su kuriais teko susidurti. Mėsa yra greitai gendantis produktas, todėl sprendimai, reakcija turi būti greiti, tikrai nėra kada ilgai laukti. Todėl tėtis ir mama buvo labai aktyvūs, intensyviai dalyvavo kasdienėje įmonės veikloje, o mes tuo metu augome ir matėme, kaip vyksta verslas, iš ko visa tai susideda. Pradėjome ir mes, vaikai, savo vasaros atostogas leisti dirbdami tam tikrus darbus įmonėje. Ir taip nuo pat mažų dienų po truputį susipažinome su „Agaro“ veikla“, – prisiminimais su redakcija dalijosi verslininkų L. ir P. Vainorų sūnus, nuo šių metų vasario – bendrovės generalinis direktorius Petras Vainoras.

„Baigę studijas, padirbėję kitur, grįžome į šeimos verslą ir dabar su savo sutuoktiniais dirbame visi kartu šeimos įmonėje. Pasidalijome pareigas, esame atsakingi ir taip darbuojamės kasdien. Tai yra natūralus žingsnis, kai tėvai, visą savo jaunystę atidavę verslui, dabar nori pailsėti ir jį perduoda savo vaikams. Tėvai jaučiasi saugiai, žinodami, kad įmonė gerose rankose. Jiedu neabejoja, kad mes susitvarkysime ir iššūkių pilnose situacijose, jog pasitikime vieni kitais“, – kalbėjo dukra Asta Kurlianskienė.

agaras
Visi šeimos nariai: Kamilė ir Petras (sūnus) Vainorai, Asta (dukra) ir Žydrūnas Kurlianskai, tėvai Leta ir Petras Vainorai, Daina (dukra) ir Santaras Butėnai.

Mėsa iš savęs yra skani...

Iš viso „Agare“ dirba apie 170 žmonių. Čia kuriami aukštos kokybės produktai, kurie tenkintų vartotojų poreikius ir netgi dar daugiau. „Mūsų misija – pristatyti jautienos vartojimo kultūrą, kaip teisingai ją vartoti, kaip nesugadinti, kad liktų tik geriausios emocijos ir skonis. Lietuvoje vis tik karaliauja kiauliena, o ne jautiena, todėl norėtume, kad lietuviai jautienos valgytų daugiau“, – ŪP teigė šeimos galva P. Vainoras.

„Agaras“ bendradarbiauja su ūkininkais ir vysto dvi kryptis – mėsinių galvijų ir pieninių galvijų. Iš mėsinių galvijų skerdenų atrenkama tik tai, kas tinka brandinti. Tai daroma skirtingais būdais – taikomas ir sausasis, ir šlapiasis brandinimai. Brandinimo trukmė priklauso nuo produktų linijos, nes yra „Feel the Beef“ 30 ir 60 dienų brandinimo linijos, vartotojas turi galimybę pasirinkti. Galvijai yra aukščiausios kokybės, auginami natūraliai šeriant žoliniais pašarais – šienu, šienainiu, žole, kad būtų kuo natūralesnis gamtai auginimo metodas. Tokia mėsa turi intensyvų skonį ir nereikia jokių papildomų prieskonių. Kaip sakoma, mėsa iš savęs yra skani.

agaras
Brandinta mėsa turi intensyvų skonį, todėl jokių papildomų prieskonių nebereikia. Nebent pipiriukų.

„Mes esame mėsos brandinimo pradininkai Lietuvoje, tokį darbą pradėję daugiau nei prieš 10 metų, – aiškino generalinis direktorius P. Vainoras. – Sauso pramoninio brandinimo kamerą įsirengėme irgi pirmieji, todėl mėsa brandinama ne kokiuose nors buitiniuose šaldytuvuose... Ne tik didieji, bet ir mažieji mėsos produktų gamintojai dabar neišvengiamai naudoja brandinimo procesą, nes jis iš tikrųjų suteikia mėsai papildomą skonį ir kokybę. Vartotojai atpažįsta ir supranta, kad brandintos mėsos skonis yra geresnis. Ir sutinka mokėti šiek tiek didesnę kainą už geros kokybės produktą.“

Nuo veršelio iki kepsnio ant stalo

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelio nuotr. „Agaras“ iš paukščio skrydžio.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis