Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Baltarusiai Mongolijoje statys pienininkystės ūkį: pradžiai dovanojo telyčią

2024/06/11


Pastaruoju metu Baltarusijos dėmesys krypsta į Aziją – čia Putino režimui lojali kaimyninės valstybės valdžia mato būsimus verslo partnerius. Šiomis savaitėmis Baltarusijos žiniasklaidoje ypač dažnai minima Mongolija.

Mongolija pastaruoju metu minima ypač dažnai, nes birželio pirmosiomis dienomis Aliaksandras Lukašenka su pirmuoju oficialiu vizitu lankėsi Mongolijoje. Čia jis pasirašė 14 skirtingų dokumentų dėl dvišalio bendradarbiavimo įvairiose srityse, tarp jų, žinoma, ir žemės ūkyje.

Pasak oficialių šaltinių, „Baltarusijos prezidentas taip pat pasisakė už bendrų surinkimo įmonių kūrimą Mongolijoje, įskaitant traktorius, automobilius, liftus ir savivarčius“. Be kita ko, jis nepraleido progos pasamprotauti apie geopolitinę padėtį, ją lygino su Čingischano laikais ir aiškino apie Putino karo Ukrainoje „teisėtumą“.

Mongolija dalyvavo birželio 4–9 d. Minske vykusioje žemės ūkio parodoje „Belagro“. O šeštadienį buvo pasirašyta sutartis dėl pieno krypties galvijininkystės komplekso statybos. Pagal sutartį, kurią iš Baltarusijos pusės pasirašė institutas „GomelAgroPromproekt“, baltarusiai apsiima ne tik pastatyti, bet ir įrengti gyvulininkystės kompleksą bei pasirūpinti „visa infrastruktūra“, reikalinga 960 melžiamų karvių bandai.

Kaip rašo valstybinis leidinys „SB.BY", sutarties pasirašymo proga Baltarusijos žemės ir maisto ūkio ministras Sergejus Bartošas savo kolegai Chajangaagijnui Bolorčulunui, Mongolijos maisto, žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministrui, įteikė dovaną – veislinę telyčią, kurios genetinis potencialas siekia iki 16 t pieno produkcijos. (Galima numanyti, kad dabar mongolai turi nemažai vargo – juk gyvulį reikia pasigabenti už 5 tūkst. km.)

To paties šaltinio teigimu, parodoje „Belagro“ dalyvavo 11 pasaulio šalių, tarp jų Rusiją, Kirgiziją, Kazachstaną, Vokietiją, Mongoliją, Palestiną „ir kitas“.

Ūkiškos dovanos

Ta proga, komentuodamas raguotą dovaną Mongolijos ministrui, emigracijoje veikiantis nepriklausomas baltarusių portalas „Zerkalo.io“ primena, kad valstybinio lygio ūkiškų dovanų būta ir anksčiau.

Ūkiškomis dovanomis buvo apsikeista paskutinę Lukašenkos viešnagės Ulan Batore dieną. Lukašenka mongolų lyderiui Uchnagijinui Churelsuchui pristatė du skirtingų modelių  traktorius "Berarus", o Mongolijos prezidentas savo ruožtui svečiui padovanojo porą mongoliškų arklių.

Baltarusijos politikas žemės ūkio techniką savo kolegoms užsienyje yra dovanojęs ir anksčiau.

Putinui 70 metų jubiliejaus proga jis dovanojo „Baltarusijos rankomis surinkto“ traktoriaus su sėjamąja sertifikatą. Lankydamasis Baltarusijai draugiškoje Zimbabvėje, Lukašenka taip pat nuvyko ne tuščiomis – prezidentui Emmersonui Mnangagwai įteikė „Belarusą“ – „asmeniniam pagalbiniam ūkiui".

Tuo tarpu Baltarusijos užsienio prekyba traktoriais, užsidarius ES rinkai, išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Viltys dedamos į „draugiškų šalių“ Afrikoje, Azijoje, Lotynų Amerikoje rinkas. Balandžio mėnesį  Minsko traktoriaus gamyklos sandėliuose buvo susikaupę produkcijos, pagamintos per daugiau nei per 2 mėnesius, atsargos.

Mongolijos pusė: bus statomi du pienininkystės kompleksai

Baltarusijos delegacijos viešnage ir jos rezultatais džiaugiasi Mongolijos maisto, žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministerija. Baltarusiams dar neišvykus, paskelbta, kad Mongolijos Selengės provincijoje bus statomi du pieno krypties kompleksai bendram 1200 galvijų skaičiui.

„Oficialiai pradedame vystomąjį bendradarbiavimą žemės ūkio sektoriuje su Baltarusijos Respublika, padėdami pamatus 2 „Intensyvaus pieno komplekso“ fermų, kuriose iš viso bus laikoma 1200 karvių, statybai ir moksliniams tyrimams kuriant vietos sąlygas atitinkančias veisles“, – pranešė Mongolijos pusė, pridurdama, kad bus siekiama gerinti pieninių galvijų veislinę vertę, teikti naudą pieninių galvijų auginimo įmonėms ir gyventojams, plėtoti intensyvų ūkininkavimą, mažinti pieno produkcijos importą ir remti tolesnį eksportą.

Mongolijos pieno ūkis
Bendrą Baltarusijos ir Mongolijos projektą Selengo provincijoje nušvietė Mongolijos televizija. Stop kadras

Taip pat, atrodo, jau nuspręsta Mongolijoje steigti akcinę traktorių surinkimo įmonę „Minsk Tractor Plant“, kuri tieks reikiamą žemės ūkio techniką ir padargus  bei kt.

Mongolijos gyvulių skaičius ir maisto produkcija
Mongolijos ūkinių gyvūnų skaičius ir pagaminama produkcija 1 gyventojui. Apie gyvulių produktyvumą oficiali statistika nėra pateikiama. Šaltinis: Mongolijos maisto, žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministerija

 

ŪP portalo informacija

Viršelyje: Čia baltarusiai statys pienininkystės kompleksą. Mongolijos maisto, žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministerijos nuotr.

Dalintis